Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ouroboros - s hadem do starobylého Egyptu

  12:00aktualizováno  4. února 7:49
Přestože variací na klasického hada bylo vytvořeno již obrovské množství, čas od času se najde verze, které dokáže něčím zaujmout. A právě Ouroboros patří mezi ně! Co nového tedy přináší? To se dozvíte v dnešní recenzi.
80

Ouroboros

Platforma: Freeware

Stáhnout

OuroborosPokud se rozhodnete předělat nějakou známou hru do nového kabátu, nestačí jen znovu vytvořit starou hru. Je nutné něco přidat, vylepšit, nebo ještě lépe, vnést do ohrané písničky nějaké nové melodie. Autorům dnešní hry se to rozhodně podařilo, tak se tedy podívejme, co nám Ouroboros přináší.

V první řadě je to velká spousta možností, jak tohoto hada hrát. Tou první je jakási kampaň, ve které se musíte probojovat postupně skrz celou pyramidu, která je rozdělena na velké množství částí, tedy jakýchsi levelů. Jen malá poznámka na okraj – kdo by čekal postup směrem na vrchol pyramidy, je na omylu. Nahoře totiž začínáme a cílem je dostat se až dolů. Tím se otevírá další aspekt této kampaně. Možnost vybrat si, který level absolvujete a kterému se raději vyhnete. Nestává se tak, že byste zamrzli hned na začátku, protože čím dále se dostanete, tím více možností jak dál postupovat máte. Obtížnost postupně stoupá, takže brzy jste nuceni řešit malé hádanky, přepínat různá tlačítka či vyhýbat se roztodivným nástrahám. Další zajímavostí jsou mosty. Jsou zde levely přímo Ouroboros benátského typu, kdy je mapa neskutečně prorostlá mosty a vy musíte pečlivě hlídat kudy se svým hadem jdete. A co vlastně tento egyptský plaz „jí“? Pochutná si na všem možném, ale to hlavní, o co tu jde, jsou zlatí skarabové. Teprve až je sesbíráte všechny, smíte opustit level. Jenže i samo opuštění levelu je někdy zapeklitou záležitostí. Je totiž nutné, aby se had zakousl sám do sebe. Řeknete si, to je přeci jednoduché, to zvládne každý. Kdepak! Ve spoustě úrovní budete mít právě s tímhle problémy, hlavně v případě, že se za Vaším hadem bude propadávat podlaha a vy nebudete mít kde se otočit a „zakousnout se“.

Další možností, kterou Vám Ouroboros nabízí, je hrát „klasického hada“. Je to víceméně nudná záležitost, protože hrajete na primitivní aréně a k vítězství stačí sesbírat 15 skarabů. Mnohem zajímavější je zkusit hrát levely vytvořené jinými hráči aOuroboros fanoušky této hry. Mnohdy jsou velmi nápadité, někdy dost těžké, jindy spíš legrační. Teprve v těchto levelech poznáte, jaké možnosti tato hra nabízí. Poznáte různé druhy pastí, přepínačů a dokonce i nepřátel! Samozřejmě nechybí možnost vytvořit si levely vlastní a podělit se o ně s kamarády. Jen ten editor mohl být trochu přehlednější.

Grafické stránce hry nejde moc co vytknout. Menu je velmi pěkné, provedené v egyptském duchu, hra je pak celá ve 3D. Přesto mohla být grafika trochu detailnější. Co Ouroboros ztrácí na grafice, bez problémů dohání po zvukové stránce. Hudba je výborná, neruší, přesto má příjemné rytmy a dokáže dobře naladit. Zvukových efektů je také dost, takže zde je to plný počet bodů. Hru ještě vylepšuje hratelnost – sice u ní nestrávíte několik hodin denně, ale rozhodně se k ní budete rádi vracet. Pro fanoušky klasického hada je tato hra přímo nutností, pro ostatní ale bude jistě neméně zajímavá. Přeji Vám příjemnou zábavu!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz