Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ouroboros – The Sacrifice je adventura se skvělým dějem a mytologií

  16:00aktualizováno  16:00
Ouroboros je klasická adventura s úžasnou atmosférou, hudbou a jednou z nejpropracovanějších mytologií herního světa. Není to však hra pro každého. Je obtížná a stejně jako obtížné existenciální romány se „čte“ pomalu. Ale o to více v hráči zanechá.
70

Ouroboros – The Sacrifice

Platforma: Freeware
Výrobce: Firgof

  • jednoznačně celé vyobrazení herního světa
  • atmosféra a hudba
  • velmi exotický a zajímavý děj
  • délka
  • profesionální dabing
  • pomalé herní tempo
  • vysoká obtížnost hádanek
  • velmi ukecaná hra

Stáhnout

Ouroboros – The Sacrifice | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Ouroboros – The Sacrifice

Ouroboros je adventura. A to v mnoha ohledech na scénu her zdarma dost netradiční. Je profesionálně nadabovaná, rozsáhlá, velice atmosférická, ale také příšerně ukecaná a díky velmi obsáhlé mytologii světa nejprve matoucí. Kde jiným stačí příběh jen naznačit, zde se dozvídáme celou tisíciletou historii zdejších ledových pustin. Rozhodně to tedy není hra pro každého. Pokud jste však trpělivý hráč, dostane se vám odměny.

Ouroboros – The Sacrifice

Svět Fyra, ve kterém se Ouroboros odehrává, je tvrdá země neustále bičovaná ledovými bouřemi a nesnesitelnou zimou. Přežijí jen silní, ti, co oplývají neotřesitelnou vírou. Právě proto je těch několik kočovných kmenů, které považují tuto bílou pustinu za svůj domov, svázáno dohromady velmi silným poutem komunity, rodiny a především náboženství. Přírodní rituály jsou na denním pořádku a každý se snaží, seč může, aby nerozhněval bohy.

Ouroboros – The Sacrifice

Hlavní hrdina Lyu se před třemi desítkami let podrobil právě takové oběti. V jeho kmeni je zvykem, že když se chlapec dožije určitého věku, je vyslán na sever do nejdrsnějších krajů, které jeho svět zná. Tam musí zůstat, hlídkovat nehostinnou krajinou a bránit kmeny před nepřítelem, kterého i ti nejstarší znají jen z bájí a legend. Jediné vysvobození z této služby, která se mnohým stala osudnou, je vize, kterou některý ze starobylých šamanů prožije.

Lyu už nedoufal, že jej šaman předvolá, ale stalo se. Bohové mají s hlavním hrdinou jiné plány, a tak se musí po třiceti letech poustevničení vydat na cestu za bohyní smrti. A během toho zemřít. Asi je nyní každému jasné, že Ouroboros je tak trochu jiná adventura.

Ouroboros – The Sacrifice

Mytologie světa, ve kterém se příběh odehrává, je natolik propracovaná, že v několika prvních chvílích se hráč cítí naprosto zmateně. Nahoře vysvětlený děj je asi tak třetina toho, co slouží jako předehra. Pokud je to propracovaný příběh, co vás ke hraní táhne, našli jste svou hru. Problém je v tom, že přehršel rozhovorů a textu způsobuje, že hraní se trochu táhne. A to i na poměry klasických adventur.

Ouroboros – The Sacrifice

To je dáno i vysokou obtížností. Některé hádanky jsou natolik zapeklité, že slabší povahy mohou přivést na úplný pokraj příčetnosti (jak se to stalo i mně) a ve hře je jich opravdu hodně. Jinak je na tom po technické stránce hra velmi dobře, tedy pokud vám nebude činit problém fakt, že se téměř výhradně odehrává na statických obrazovkách. Ovšem, plných atmosféry, nutno dodat. To i díky vynikající hudbě. Musíte se rozhodnout, jaký typ zábavy od hraní chcete. Ouroboros není žádná akční rychlovka, ale exotický a těžký román.

Na této stránce si můžete stáhnout verzi pro Mac a také hudbu ze hry.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz