Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Outer Wilds je pohádkovým průzkumem neznámého vesmíru

  16:00aktualizováno  16:00
Nereálný a fantaskní vesmír Outer Wilds je plný úžasných pohledů a dobrodružství. Jen musíte mít chuť jej prozkoumávat i za cenu, že víte, že během několika minut zanikne.
100

Outer Wilds

Platforma: Freeware
Výrobce: Outer Wilds Team

  • úžasný nereálný svět
  • spousta věcí k vidění a prozkoumání
  • každý kout zdejšího světa je naprosto jedinečný
  • tajemný příběh
  • ovládání raketky a podnikání výprav
  • grafika mohla být lepší

Stáhnout

Outer Wilds | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Outer Wilds

Tajemná, nereálná a neskonale zvláštní jsou zákoutí vesmíru ve hře Outer Wilds. Máte dvacet minut před koncem známého univerza na to, abyste pomocí své raketky navštívili a prozkoumali možná co nejvíc zajímavých míst, které toto místo obsahuje, nadýchali se pořádně atmosféry a uvědomili si, jak pohádkové místo tenhle kousek galaxie je. A pak exploze, smrt a... Cože? Všechno znovu?

Outer Wilds

Outer Wilds je velmi zvláštní hra. Je to kombinace průzkumné adventury a takového ne moc reálného simulátoru létání s raketou. Je dokonce tak zvláštní, že vám můžu zaručit, že na ni už nezapomenete. Vše je tu podivné. Vesmír, planety, fauna, flóra, atmosféra, prostě všechno. Zvláštní a nezapomenutelné.

Outer Wilds

Vítejte v časové smyčce. Vaším úkolem je nejprve prohlédnout si vaši vesničku, ve které žijí vaši známí ufoni. Vaše civilizace je někde na okraji doby kamenné. Domy jsou provizorní a dřevěné, obyvatelé jedí bobule a kořínky. Nikomu není moc do zpěvu, protože sem nepatří. Museli se sem přestěhovat. Ve skutečnosti už dokáží létat do kosmu a objevovat vesmír kolem, jen se stala nepěkná věc a celé universum se dostalo do časové smyčky, ze které není úniku.

Outer Wilds

Každá hra trvá dvacet minut a pak exploduje zdejší hvězda a vše zmizí. Čas se však vrátí a vše jde znovu. To dokáže kohokoliv naštvat. Po instruktáži je vám svěřena mise nejdůležitější: Musíte zjistit, co způsobuje vracení času a pokud možno zastavit explozi supernovy. Máte k tomu svou věrnou kosmickou loď. Jde se na věc.

Outer Wilds

Autoři si dali natolik záležet s každým detailem, až je to k neuvěření. V muzeu si můžete přečíst spoustu historických podrobností, zahrát si s modelem rakety a spoustu dalších. Celá hvězdná soustava je tvořena velkým množstvím objektů, které jsou od sebe vzdálené možná tak sto metrů. Skutečně, zdejší kosmos připomíná ten z Malého Prince. Planetky jsou veliké jen pár desítek metrů, některé jsou i menší a naopak. Každá je však unikátní a čeká na váš průzkum.

Outer Wilds

Je zde planeta, na které osamělý poustevník poslouchá ruchy vesmíru, planeta tvořená vodou a podivnými organismy, planeta plná tornád a spousta děsivých černých děr. Každou minutu ve hře nacházíte nové a zvláštní věci. Nudit se nemůžete. Jakmile umřete, což uděláte tak jako tak každých dvacet minut, přehrají se vám před očima vaše vzpomínky a celá hvězdná soustava se resetuje.

Outer Wilds

Outer Wilds je dokonalá hra, která je plná tajemna a podivností. Má skvělou atmosféru a i když by si možná zasloužila lepší grafiku, budete ze všech přírodních úkazů zde natolik ohromeni, že si na nějakou kritiku ani nevzpomenete. Pokud máte jen trochu objevitelského a dobrodružného ducha, je toto jasná volba a jedna z nejlepších plných her roku.

Na této oficiální stránce najdete i verzi Outer Wilds pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz