Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Outer Wilds je pohádkovým průzkumem neznámého vesmíru

  16:00aktualizováno  16:00
Nereálný a fantaskní vesmír Outer Wilds je plný úžasných pohledů a dobrodružství. Jen musíte mít chuť jej prozkoumávat i za cenu, že víte, že během několika minut zanikne.
100

Outer Wilds

Platforma: Freeware
Výrobce: Outer Wilds Team

  • úžasný nereálný svět
  • spousta věcí k vidění a prozkoumání
  • každý kout zdejšího světa je naprosto jedinečný
  • tajemný příběh
  • ovládání raketky a podnikání výprav
  • grafika mohla být lepší

Stáhnout

Outer Wilds | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Outer Wilds

Tajemná, nereálná a neskonale zvláštní jsou zákoutí vesmíru ve hře Outer Wilds. Máte dvacet minut před koncem známého univerza na to, abyste pomocí své raketky navštívili a prozkoumali možná co nejvíc zajímavých míst, které toto místo obsahuje, nadýchali se pořádně atmosféry a uvědomili si, jak pohádkové místo tenhle kousek galaxie je. A pak exploze, smrt a... Cože? Všechno znovu?

Outer Wilds

Outer Wilds je velmi zvláštní hra. Je to kombinace průzkumné adventury a takového ne moc reálného simulátoru létání s raketou. Je dokonce tak zvláštní, že vám můžu zaručit, že na ni už nezapomenete. Vše je tu podivné. Vesmír, planety, fauna, flóra, atmosféra, prostě všechno. Zvláštní a nezapomenutelné.

Outer Wilds

Vítejte v časové smyčce. Vaším úkolem je nejprve prohlédnout si vaši vesničku, ve které žijí vaši známí ufoni. Vaše civilizace je někde na okraji doby kamenné. Domy jsou provizorní a dřevěné, obyvatelé jedí bobule a kořínky. Nikomu není moc do zpěvu, protože sem nepatří. Museli se sem přestěhovat. Ve skutečnosti už dokáží létat do kosmu a objevovat vesmír kolem, jen se stala nepěkná věc a celé universum se dostalo do časové smyčky, ze které není úniku.

Outer Wilds

Každá hra trvá dvacet minut a pak exploduje zdejší hvězda a vše zmizí. Čas se však vrátí a vše jde znovu. To dokáže kohokoliv naštvat. Po instruktáži je vám svěřena mise nejdůležitější: Musíte zjistit, co způsobuje vracení času a pokud možno zastavit explozi supernovy. Máte k tomu svou věrnou kosmickou loď. Jde se na věc.

Outer Wilds

Autoři si dali natolik záležet s každým detailem, až je to k neuvěření. V muzeu si můžete přečíst spoustu historických podrobností, zahrát si s modelem rakety a spoustu dalších. Celá hvězdná soustava je tvořena velkým množstvím objektů, které jsou od sebe vzdálené možná tak sto metrů. Skutečně, zdejší kosmos připomíná ten z Malého Prince. Planetky jsou veliké jen pár desítek metrů, některé jsou i menší a naopak. Každá je však unikátní a čeká na váš průzkum.

Outer Wilds

Je zde planeta, na které osamělý poustevník poslouchá ruchy vesmíru, planeta tvořená vodou a podivnými organismy, planeta plná tornád a spousta děsivých černých děr. Každou minutu ve hře nacházíte nové a zvláštní věci. Nudit se nemůžete. Jakmile umřete, což uděláte tak jako tak každých dvacet minut, přehrají se vám před očima vaše vzpomínky a celá hvězdná soustava se resetuje.

Outer Wilds

Outer Wilds je dokonalá hra, která je plná tajemna a podivností. Má skvělou atmosféru a i když by si možná zasloužila lepší grafiku, budete ze všech přírodních úkazů zde natolik ohromeni, že si na nějakou kritiku ani nevzpomenete. Pokud máte jen trochu objevitelského a dobrodružného ducha, je toto jasná volba a jedna z nejlepších plných her roku.

Na této oficiální stránce najdete i verzi Outer Wilds pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz