Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovečky: Revolúcia - proti lidem

  12:00aktualizováno  22. září 10:54
S lidskou nadvládou nad druhem oveček je jednou pro vždy konec. Po letech utlačování se zvířata s krásnou bílou vlnou rozhodla do rukou vzít zbraně a pokusit se lidem postavit.
70

Ovečky: Revolúcia

Platforma: Freeware

Stáhnout

OveckyPrávě v Liptovském Mikuláši se začne odvíjet trochu podivný příběh soutěžního projektu Ovečky: Revolúcia (hlasovat pro něj můžete na této stránce). Ten se zabývá utlačovanou populací oveček, které jsou již delší dobou pod nadvládou lidského druhu, což se jim ani trochu nelíbí. Po několika letech ignorace a poddaného postoje se však rozhodnou s touto situací zakončit. A tak začala dle jejich názoru Revoluce, během níž se hodlají zcela vymanit z lidské nadvlády a pokud to bude třeba, klidně i všechny lidi povraždit.

 Ovecky Právě To samozřejmě znamená ovečku jako hlavní postavu, kterou bude alespoň v kampani podporovat několik věrných pomocníků, kteří ovšem do samotného boje zrovna moc nezasáhnou. A to je každopádně škoda, třeba by se díky přiložením jejich rukou k dílu dalo předejít jednomu z největších problémů a sice nesmírně vysoké obtížnosti. Jen samotný první level jsem musela hrát na několikrát, neboť se hustě naskládaným lidským protivníkům podařilo pokaždé mě nějakým způsobem skolit.

 Ovecky Právě Velký důraz v hratelnosti podle všeho zaujímá i volba třídy vaší ovečky, což se odehrává přímo před započetím levelu. Na výběr máte celkem ze tří možností – Drsná, Záškodnická a Turbo ovečka, přičemž každá z nich oplývá trochu jinými schopnostmi. V případě kampaňových misí budete muset s třídou zvolit rovněž jednu ze dvou speciálních schopností. Volba to pak není vůbec snadná, mě se kupříkladu při volbě nesprávné schopnosti vůbec nepodařilo dostat přes určité protivníky, což by se asi nemělo stávat (bohužel se ale jednotky vyvážit., tak jak by bylo třeba, nepodařilo). Navíc není lehké projít kolem některých jednotek vůbec,. Za takovou malou barikádou j jich nahuštěných třeba i několik a kdykoliv nad zeď vyskočíte, oni po vás v sekundě střílí, což by ve skutečnosti samozřejmě nebylo možné. Takto vás tedy pokaždé než je zabijete alespoň několikrát zasáhnout, jejich snahy jde ale naštěstí alespoň částečně zhatit právě pomocí speciálních schopností. Se stejným problémem se potýká i druhý herní mód, v němž se zcela běžně stává, že přežijete třeba i několik málo sekund. Proti početní převaze protivníků kteří téměř nikdy neminou prostě nemáte šanci.

Co se mi naopak na hře poměrně líbilo byla její grafická stránka a to zejména ztvárnění hlavních hrdinů stejně jako ostatních postav. S pozadím levelů již je o něco slabší, což je poměrně škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz