Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Overgod – léčba neklidem

  12:00aktualizováno  1:06
Grafika a prostředí se sice mění, ale princip her mezi něž se řadí i dnešní Overgod zůstává vždy stejný, tkví v beztrestném pozabíjení všeho živého v dohledu sta pixelů a následné návštěvě kuchyně, za účelem dopití si šálku ranní kávy s pocitem dobře odvedené práce.
50

Overgod

Platforma: Freeware
Výrobce: Linley Henzell

Stáhnout

OvergodJak vám jistě neušlo, Overgod představuje klasickou arénovou střílečku s osmi vesmírnými koráby na prostoru deseti levelů a proto nemá hlubší smysl klást na něj kdovíjaké intelektuální nároky. Nečekejte příběh, rozsáhlé intro, či vysvětlení kde se váš boj odehrává, kdo stojí na čí straně a oč je válka vedena, prostě jen stiskněte control a vzhůru do akce. Tak to má nakonec být.
Overgod si přece ani na nic nehraje, v lehkém retrostylu na naše počítače po relativně dlouhé odmlce opět přináší pořádnou várku mimořádně tuhé akce. V čem však tkví onen důvod, proč si jej stáhnou na disk? V preciznosti, řekl bych.

Overgod Ačkoliv je hra ve své podstatě notně jednoduchá, autor udělal vše pro to aby udržela vaši pozornost. Už celkem úctyhodná řádka volitelných plavidel s nimiž se budete vrhat do litých bojů potěší každého individualistu. Dáte přednost mohutnějšímu plavidlu s větší výdrží, ale těžkopádným ovládáním, či spíše upřednostníte hbitou, ale chatrnou raketku? Záleží jen na vás. Ani nepřátelé se za svou různorodost a četnost rozhodně nemusí stydět a s každým levelem, kterých je ovšem pouhých deset, jejich množství nezanedbatelně narůstá. Hra se tak nicméně stává nedohratelnou (dva životy považuji za proklatě malou rezervu), což je frustrující a určitě škoda. Ještě, že se nezapomnělo na různé power-upy, jichž se ve hře vyskytuje taktéž nemalé množství, ty už vám cestu alespoň k předposledním levelům z notné části vyšlapou. 

Zpracování jsem už také nakousl, doveďme tedy jeho popis k úplnosti. Vizuální stránku Overgodu považuji za slušivou, hra nabízí sice velice jednoduchou a nedetailní grafiku, jež plní funkci spíše symbolickou než okrasnou, přesto ji nelze upřít určitou míru stylovosti a přistoupíme-li k faktu, že záměrem bylo vlastně Overgod odkazovat na starší tituly jimiž je hra bezdebat inspirována, nelze již namítat nic. Zvuk pak z mého hlediska nemá chybu. Pravda, hudební podkres by možná zasloužil trochu více ráznosti a vyšší tempo, samotné zvukové efekty jsou pak ale perfektní. Nijak zvlášť nervou uši a přesto ve vás dunění výbuchu nepřítele vyvolá tu správnou vlnu radosti ze zasloužené satisfakce. Ale konec zdržování, pusťme se do samotného shrnutí.

Overgod se rozhodně neřadí mezi revoluční a světoborné počiny, přesto přináší určitou míru kvalitní a kultivované zábavy, lze-li tyto přívlastky užít v souvislosti s akční hrou. Já si sice netroufám hru ohodnotit výše, než jako průměr, ale i přes výhrady jak k celkové zábavnosti titulu, tak k jeho zpracování, které může kdokoliv a s plným právem mít, se určitě najde množství hráčů, jež s ním budou nadmíru spokojeni. A pro ně tu je.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz