Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pacman4Ever - nebojte se duchů

  12:00aktualizováno  9:36
Legendární Pacman opět ožívá. Tentokrát v českém remaku „Pacman 4ever“. Pomozte Pacmanovi projít všech 12 levelů, vysbírat potřebné puntíky a nestřetnout se s duchy. Zvládnete to?
60

Pacman4Ever

Platforma: Freeware
Výrobce: TigerSoft

Stáhnout

Pacman4EverMůj vztah ke starým hrám je velmi kladný. K jejich remakům však přistupuji laxně, existuje jich příliš mnoho a kvalita je často nevalná. Když bych měl jmenovat počítačovou herní klasiku, tak bych určitě neopomněl tyto gamesy - Tetris (Alexey Pazhitnov, 1986), Space Invaders (Taito, 1978), Arkanoid (Taito, 1986), Super Mario Bros (Nintendo, 1985) a PacMan (Namco/Bally/Midway, 1981). Každá z těchto her se dočkala neuvěřitelného množství klonů a neustále vznikají další a další. Pacman 4ever k nim také patří. Osobně si myslím, že Pacman nebo alespoň princip této hry je znám každému, kdo měl možnost občas sedět u počítače. Jde o to, že se svým hrdinou musíte vysbírat všechny tečky v bludišti a přitom se nestřetnout s některým z duchů (či jiných nepřátel) pohybujících se v onom labyrintu. Pokud se vám povede sníst velkou tečku (nebo chcete-li – puntík), tak na nějaký čas můžete honit své nepřátele po bludišti zase vy a za jejich dopadení získáváte nějaké ty body navíc.Mnou dnes představovaná hra, jak již její název napovídá, je remakem posledně jmenované hry - Pacmana.

Pacman4EverHer imitujících tuto původní klasiku existuje nespočet. Jmenujme alespoň některé - 3DPMB, Amazing Snail, Pac Horror, Pac Munch, Pacelman (ten existuje jen jako makro-prográmek pro Word), Chompa, Chompster 3D, FX-Zacman, Mr-Pac, MsPacPc, Pac-Clone, Squirm, Puckman, PacPc 2, Pacman Worlds, Pac-Manhattan či třeba Sunny Pakman. I u nás vzniklo mnoho remaků. Opět jich pro vaši představu pár zmíním - BechMan (od Taze), HamŇam (od PodVlivem Software), MacMan (naprogramoval Jiří Macich ml.), Otesánek (King Software), Pacman 2000 (autorem je Pavel Gloss), Pacman Duo (napsal Jan Dudek), Pacomix 2 pro Amigu (Crazy Boys), Pampuch (Zoner Software), Panáček a třešničky pro C64 (Hercules Software) nebo třeba Sparpuch (Mariosoft).
Zde představovaná hra nese název Pacman 4ever, je také českého původu a je celá vytvořená ve vývojářském nástroji GameMaker. Jde o Pacmana v novém podání, ale s prvky známými z původního dílka a jeho pozdějších klonů. Autorem hry je zatím nepříliš známý tým Tigersoft stojící například také za kousky DuchBurg či Cesta za milionem.

Pacman4EverPacman 4ever obsahuje celkem 12 různorodých levelů + jeden tajný. Po dohrání hry se dozvíte, jak se do tajného levelu dostat. Grafika je příjemná (i když mně vadí užití velmi profláknutých obrázků, které se objevily již v mnoha jiných hrách). Zvuky obsažené v gamese neruší při sbírání puntíků. A co je hlavní, celé se to docela slušně hraje (až na to, že se občas někde seknete a mezitím do vás najede nepřítel). Je možné hrát i v multi-playeru, kde druhý z hráčů ovládá ducha (strašidlo). Na začátku každého levelu máte 5 životů a navíc je možné hru ukládat a načítat. Obtížnost není také nijak vysoká, takže Pacman 4ever může sloužit jako takový nenucený relax ve chvílích volna. Stahujte tedy!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz