Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paintball Party - masová zábava

  12:00aktualizováno  3. června 11:24
Přišla k vám nám na návštěvu kupa nezvaných hostí? Nevěšte hlavu - hrou Paintball Party můžete u jediného počítače zabavit čtyři hráče a to ještě na velmi, velmi dlouhou dobu. Jako jedna z mála akčně-arkádových freewarovek totiž disponuje skutečnou přehršlí různých možností a nabídek.

Paintball Party

Platforma: Freeware
Výrobce: NewCreature Design

Stáhnout

Paintball Party

Nepředpokládám, že by se mezi vámi - čtenáři mohl objevit někdo, kdo by ani náznakem neznal hru, kterou někdo prozaicky nazval Paintball. Přesto mi dovolte alespoň stručně to malé procento neznalých lehce uvést do tématiky. Paintball je jak sám název napovídá hrou, v níž v hlavní roli figuruje malá barevná kulička. Těchhle kuliček má každý hráč poměrně velký počet a jeho úkolem je zpravidla takovou kuličku dopravit na nepřítelovo tělo. Tam posléze kulička vyvrhne svůj obsah a flekem na nepřítelově oblečení indikuje, že jste ve své střelbě byli opravdu úspěšní. Paintball je tedy jakousi náhražkou pobíhání se skutečnými zbraněmi, kde barevné kuličky nahrazují ostré náboje (to je sice možná v okruhu přátel ještě větší legrace, leč zpravidla nemá dlouhého trvání). Má samozřejmě svá pro i proti - jeho nejvýznamnější negativum představuje fakt, že k jeho hraní potřebujete nejen rozlehlý venkovní prostor, ale také nejnutnější vybavení - a to rozhodně není nijak levné. Kolem a kolem z toho zkrátka vyjdete nejlépe, pokud si naprosto zdarma stáhnete Paintball Party a takovou malou paitballovou seanci uspořádáte přímo u vás doma.

Zbrusu nová freewarovka NewCreature Designu je na něco podobného připravená - umožňuje totiž jak sólo hru jednoho hráče, tak její multiplayerovou odnož, určenou pro hru více hráčů či jednoho schizofrenika. Oba módy jsou si v lecčem podobné (odehrávají se v prostoru stejných levelů), ale v mnohém také diametrálně odlišné (dílčí herní módy, speciální bonusy atd.), jedno je však spojuje - obrovská míra hratelnosti zapřičiněná zejména přehršlí nabídek a možností, které na vás Paintball Party vyvalí, kamkoli se hnete.

Paintball Party

Zmíněná single player část představuje souhrnný název pro dva herní módy, které nemůže hrát více hráčů (ač by se to obšas hodilo), a oceníte je tedy převším ve chvíli, kdy se vaše ctěná rodinka například zdekuje na prázdniny. Prvním z nich je Scavenger Hunt. Spočívá v postupném nacházení barevných diamantů a jejich přesunu k jakémusi zelenému "X" a to v časovém limitu jedné minuty. Jak už asi sami tušíte, je to úkol takřka nadlidský, protože najít v rozsáhlém prostoru mapy kýžený diamant a ještě se s ním vrátit k "základně", pokud máte na jedno kolečko nějakých 12 sekund čistého času, je prakticky nemožné. Třeba se vám ale tato Mission: Impossible zalíbí. Druhým módem je Target Practice. Vaše konání v něm opět omezí časový limit, ovšem nepůjde o žádné skládání a podobné blbiny, nýbrž střílení do cvičných terčů. Jakmile trefíte jeden, odkryje se další a tak dál a tak dál.

Módy pro multiplayer jsou dle mého názoru nesrovnatelně pestřejší a zábavnější. Posuďte sami - už první z nich svou originalitou jen září. Mód Paint Tag funguje jako klasické předávání štafety (resp. v tomto případě spíše "baby"). Ve chvíli, kdy jste jejím držitelem, začínáte ztrácet čas a pokud ji včas někomu "nepředáte", taky velice rychle skončíte. V praxi je to neuvěřitelně hratelné, protože neúprosné hodiny hře dodávají ten správný náboj adrenalinové akčňárny. Módy Splat Fest a Hunter jsou v podstatě jen o bezmyšlenkovitém střílení (což jim v žádném případě neubírá na atraktivitě) a Capture the Flag snad netřeba vysvětlovat (přestože se ten paintballáckých od toho klasického trošku liší).

Grafickým zpracováním Paintball Party pravděpodobně nikoho neurazí, i když zároveň nejspíš ani nikoho nijak extrémně neokouzlí - kráčí prostě a jednoduše zlatou střední cestou. Vizuální vzezření téhle hry je ale rozhodně to poslední, na co byste se při jejím hraní měli soustředit - což vlastně její lehce průměrný grafický kabátek tak trochu ospravedlňuje. Nešetří však co se různých zvukových a obrazových nastavení týče - a to je jedině dobře. Jak jinak bych vám pak mohl s čistým svědomím tvrdit, že pokud k Paintball Party jen lehce přičichnete, určitě vás dřív než za pár hodin nepustí?

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz