Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paintball Rogue – vyhrajte turnaj

  12:00aktualizováno  10. srpna 9:04
Představte si situaci, kdy se ocitnete bez práce a ještě navíc se doslova topíte v dluzích. Není tedy žádným překvapením, že s radostí přivítáte nabídku pokusit se zvítězit v paintballovém turnaji, kde hlavní cena činí velice slušných 5000$.

Paintball Rogue

Platforma: Freeware
Výrobce: Craftware

Stáhnout

Paintball RogueMezi poměrně mladé sporty, které však v poslední době v našich končinách zažívají velký rozmach, se bezesporu řadí také paintball. Nedílný podíl na neustále vzrůstající popularitě pochopitelně nese také fakt, že v paintballu nerozhoduje pouze fyzická zdatnost hráče, nýbrž je zapotřebí v nemenší míře také schopnost přemýšlet a velice rychle se rozhodovat. Jako zbraně se používají speciální pistole, v nichž je stlačeno CO2, díky čemuž vystřelují kuličky naplněné nezávadným barvivem. Chtěli byste si tento sport vyzkoušet, jen nemáte po ruce partu stejně zapálených přátel, či se vám jen prostě nechtějí utrácet peníze a nejradši byste si vše nejprve odzkoušeli v teple vlastního domova a hlavně zadarmo? Pak je tu pro vás dnešní volně šířitelný Paintball Rogue.

Dnešní den pro vás začal vskutku nepříjemně. Jen co se probudíte dozvídáte se z úst šéfa, že vás již v práci nehodlá dále trpět a okamžitě vás propouští. V podstatě si za to můžete sami, neboť svým posledním trapným výstřelkem jste asi překročili mez jeho trpělivosti. Přitom to měl být takový nenucený žertík, nemohlo vás přeci ani napadnout, že pokud zkopírujete svoji zadnici na místní kopírce a rozešlete ji podepsanou vaším šéfem, budou se z toho vyvozovat takovéto důsledky. Nyní se tedy ocitáte bez práce a navíc se ještě topíte v dluzích. Paintball RogueOno totiž sehnat nějaké dobře placené a nenáročné zaměstnání není vůbec snadné, jak se sami záhy přesvědčíte. Není se tedy čemu divit, že s radostí zašlete přihlášku na místní paintballový turnaj, poněvadž se dozvídáte, že hlavní cena je rovných 5 000$, což by vaší současné finanční situaci víc než pomohlo. Vše má však jeden háček – až do samotného začátku zápasu se vám bohužel nepodaří nalézt stejně zapálené hráče, kteří by byli ochotní připojit se k vašemu týmu. Proto vám nezbývá nic jiného, než se pokusit turnajem probojovat na vlastní pěst.

Turnaj se bude odehrávat celkově v pěti odlišných arénách, přičemž v každé z nich na vás čeká tlupa červených protihráčů. Vaším úkolem je, jak jinak, zasáhnout všechny svou zbraní, čímž je vyřadíte. Omezeni však nejste na zbraň pouze jedinou, i když se všechny chovají na chlup stejně. Budete-li dostatečně bystří, naleznete za některým z keřů pečlivě schovanou krabičku, jejíž sebráním bude váš arzenál obohacen o nový kousek. Paintball RogueAbyste nebyli oproti protivníkům příliš zvýhodněni, je ve hře zabudována jakási obdoba fog of war, kdy vidíte jen na určitou vzdálenost před sebe. Toho se však můžete zbavit, naleznete-li drobný žlutý předmět, který vám poslouží jako světlo.

Paintball Rogue by mohl být bezpochyby kvalitní adrenalinovou paintballovou simulací, nebýt však natolik bídné umělé inteligence vašich nepřátel a zejména prachmizerného technického zpracování. Jednotlivé arény jsou až přespříliš hranaté, imaginární stromy zachycují vaše přesně mířené rány a chcete-li projít na první pohled dosti velikou mezerou mezi stromy, dost často se bude stávat, že bez využití možnosti výskoku, se vám to prostě nepodaří. Jedná se sice zdánlivě o drobnosti, jenže právě tyto nedodělávky citelně srážejí hratelnost titulu. Hledáte-li tedy odpočinkovou hru na několik málo minut, od níž nečekáte žádné grafické zázraky, pak můžete po Paintball Rogue směle šáhnout. V opačném případě si spíše počkejte na nějakou lepší FPS, která tyto adrenalinové souboje zpracuje mnohem kvalitněji.


Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz