Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pakoon 2 - zimní radovánky za volantem

  12:00aktualizováno  17. října 3:30
Nemůžete se již dočkat zimy a s ní spojených zimních radovánek? Na zasněžených svazích se však nemusíte prohánět pouze na lyžích, daleko pohodlnější je zasednout za volant svého vozidla - Pakoon 2 vás o tom myslím velice rychle přesvědčí.
70

Pakoon 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Metal Oxide

Stáhnout

Pakoon 2Holdujete kvalitním freewarovým simulátorům, jenže vás již ten stále stejný koncept dohání pomalu, ale jistě, k nepříčetnosti? Co byste řekli vcelku netypickému závodnímu titulu, jehož vozový park obsahuje hned několik velice slušných kousků, s nimiž se však nebudete jako tradičně prohánět po stále stejných okruzích a dýchat na paty počítačem řízeným protivníkům? Že byste něčím podobným tak úplně nepohrdli?

Jak je poznat dle stále nižších a nižších teplot, zima se již pomaličku hlásí o slovo. A spolu s ní pochopitelně přijdou také veškeré zimní radovánky jako je lyžování, snowboarding či jen prosté dětské koulovačky. Abyste se však nedivili, po prudkých členitých svazích pokrytých velkou vrstvou sněžné pokrývky se nemusíte prohánět pouze na saních či výše zmíněných lyžích. Stejně intenzivní zábavu vám může poskytnout váš automobil, do něhož usednete, pevně uchopíte volant, nejste-li otužilec zapnete topení, a pustíte se odvážně na plný plyn ze svahu dolů. Ne, to není jen špatný vtípek, nýbrž náplň druhého dílu závodního titulu Pakoon.

Pakoon 2Míst, po nichž se budete prohánět je rovných sedm, ovšem nejedná se o žádné bezejmenné a bezvýznamné sjezdovky, nýbrž přesně určená místa roztroušený po všech světadílech – podíváte se tedy kupříkladu do Brazílie, navštívíte sousední Německo či chladné a vzdálené Rusko. Zdejší zasněžené kopce si budete moci vychutnávat hned ve třech módech. Prvním z nich je prostý sjezd, kdy se bez jakéhokoliv omezení spustíte jak nejrychleji umíte dolů, přičemž rozhoduje čas, během něhož to zvládnete. Druhou disciplínou je slalom, který již je o poznání složitější, Po trati máte totiž rozmístěny vlaječky, kolem nichž musíte projíždět a vězte, že trefit se přesně mezi ně nebude mnohdy až tak jednoduché. Asi nejoriginálnější je třetí část nazvaná příznačně Airtime. Chcete-li totiž uspět také zde, musíte strávit co možná největší čas ve vzduchu, čehož docílíte najížděním na různé nerovnosti apod.

To, čeho si bezpochyby všimnete hned po prvním závodu, je absence počítačem řízených oponentů. Dosud jsem totiž zapomněla poznamenat, že Pakoon 2 je bohužel hrou ryze multiplayerovou, tudíž chcete-li si zazávodit také proti někomu jinému než pouze času, nezbývá vám nic jiného, než požádat některého z přátel a zahrát si po inPakoon 2ternetu.

Ani v nejmenším se nemusíte obávat, že byste snad byli nuceni jezdit ve stále stejném modelu auta. K dispozici je vám totiž na freeware poměry rozsáhlý vozový park, v němž najdete jak automobily nové, tak i staré a rovněž několik vcelku netypických (Lamborghini, Chevrolet – 1957, Messerchmitt kr-200, Ford Focus Hatchback, nákladní vůz a další). Technická stránka hry je jasným nadprůměrem, neboť modely jednotlivých aut jsou zdařilé a tratě po nichž se budete prohánět zase příjemně rozmanité. Po celou dobu vám hraje příjemná dynamický hudba, skvěle dotvářející výslednou atmosféru. Škoda jen, že v oblasti singleplayeru hra nabízí tak málo. I přes to se však jedná o zajímavou a v mnoha netradiční závodní hru.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz