Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paletten - vracejte je do pekla!

  12:00aktualizováno  11:29
Představte si, že jste majitelem obchodu, který jenom vzkvétá, máte plno zákazníků a zboží jde pěkně na odbyt. Jednoho dne je však tato pohoda narušena, do krámku se přistěhovalo celé hejno malých zvědavých satanášků, kteří znepříjemňují nejen práci při prodávání, ale především odrazují zákazníky od nákupu. Pomůžete tedy satanáše vyhnat?

Paletten

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

Paletten

Jedná se o docela pěknou kreslenou akční hru, velmi dobře a jednoduše ovladatelnou, při jejímž hraní vám vskutku nehrozí sebemenší ohrožení zdraví a tím spíš už ne života. Vaším jediným, zato však nesmírně důležitým úkolem je srážet drzé malé satanášky zpět tam, odkud přišli, tj. do pekel. Hra má celkem pět kol, ve kterých na tuto činnost obdržíte pokaždé jiný nástroj, nebo chcete-li zbraň, pokud se ovšem dá o zbrani mluvit. Hned po spuštění hry máte k dispozici zcela obyčejnou kuchyňskou pánvičku, kterou ovšem musíte mistrně ovládat a mlátit jí satánky, kteří vystrkují hlavy z otvorů na stole, hlava nehlava bez jakéhokoliv slitování a posílat je zpět do pekla.

V dalším kole pak obdržíte, světe zboř se, paličku od malého bubínku, dostanete i obyčejnou kuchyňskou naklepávající paličku na maso, abyste se nakonec přece jen potkali se skutečnou zbraní. Zřejmě za účelem satisfakce za pohanu, s jakými nástroji jste před tím bojovali, je to zbraň supermoderní a ne každému dostupná, atomová rozbuška. Po tomto zjištění jistě vzroste vaše sebevědomí a dostanete větší chuť na mlácení satanášků po jejich rohatých hlavičkách. Vlastně teď už ne, stačí jenom škrtnout a atomová rozbuška dokoná dílo zkázy za vás a hlavičky satanášků už nezalézají zpět do otvorů, ze kterých vylézaly ven, ale praskají, jako přezrálé melouny.

Paletten

Hned po spuštění hry samotné zjistíte, že hru je možné hrát buďto v okně, nebo si ji roztáhnout na celou plochu, doporučuji učinit to druhé. Vpravo na jednotlivých lištách si pak můžete přečíst, ovšem v angličtině, jak ve hře postupovat, jinými slovy je to taková malá nápověda. Hra je totiž ovládána pouze pohybem myši a pro přetáhnutí satánka přes rohy používáte levé tlačítko myši. V kompetencích se dozvíte, že se jedná o hru soutěžní, této soutěže se můžete také zúčastnit, pokud se ale zaregistrujete, jinak tuto možnost nemáte. Můžete se dostat na stránky e-game ihned a provést registraci, chcete-li, je možné kliknutím na poslední lištu odeslat hru libovolnému kamarádovi.

Paletten

V průběhu hry máte neustále možnost sledovat vaše skóre, neboť cílem hry není nic jiného, než dosáhnout co největšího počtu bodů a pokud se ve hře daří, lze dosažený počet bodů zaslat na stránky e-game. K orientaci slouží dva ukazatele ve tvaru teploměru, v obou je uvnitř tekutina. Levý ukazatel podává informaci o tom, kolik satanášků se ještě na scéně objeví a tekutiny ubývá. Pravý ukazatel pak dokumentuje počet úspěšných zásahů a je rozdělen vodorovnou ryskou na dvě části. Pokud se tekutina dostane nad tuto rysku, ozve se veselé cinknutí, což znamená, že se dostanete do dalšího kola, bez ohledu na to, kolika bodů v tomto kole už dále dosáhnete.

Hra má docela povedenou grafiku, je vtipně vykreslena do všech podrobností. Po celou dobu hraní slyšíte elektronickou hudbu, nutno říci, že tato se po chvíli omrzí. Po zvukové stránce si zato ale přijdete určitě na své, neboť každý úspěšný zásah satanáškovy hlavičky je doprovázen zvukem, silně připomínajícím štěknutí nějakého malého pejsánka neurčité rasy. Domnívám se, že není na škodu si tuto hru s chutí zahrát.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz