Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Panda´s Road - zaskákejte si s pandou

  12:00aktualizováno  12:54
Jednoduchá a příjemná plošinovka ve stylu Super Mario Bros se sympatickým hlavním hrdinou je tady. Dokážete s medvídkem pandou dojít až k cíli?
70

Panda´s Road

Platforma: Freeware

Stáhnout

Panda´s Road Před nedávnem mi prošla rukama, či spíše monitorem počítače, dnes již legendární hra Super Mario Bros. Jistě ji znají i mnozí z vás, bylo to neustálé překonávání nástrah každého kola a vytrhávání nebohých princezen ze spárů zlých draků, aby se hned mohla jít zachránit princezna další. Pamatuji si, že zhruba před deseti lety, když ještě byly v kurzu tehdejší videohry, vlastnil jsem stařičkou, možná jednu z prvních na trhu, videokazetu s touto skvělou hrou a kvůli tomu jsem byl známými obdivován. Ale zpět do přítomnosti.

Výše zmiňovanou hru mi připomněla mnohem novější gameska Panda´s Road. Taktéž se jedná o skákačku, kde budete prolézat level, zneškodňovat nepřátele a přitom hledat klíč k záchraně přítele. Hlavním hrdinou ale není člověk, ale jak už název napovídá - černobílý medvěd panda. Bohužel nešlo zjistit, zdali ovládáte panďáka nebo pandici. V tomto nepomohl ani Panda´s Road manuál, který je psaný v mně neznámé blíže neurčité asijské řeči. S pandou začínáte v horní části levelu. Vaším úkolem je najít pohozený klíč a osvobodit kamaráda (kamarádku?) drženého pod zámkem. Levely jsou pevně ohraničeny, mimo povolený prostor se nedostanete. Cesta k vězněnému známému je zpravidla pouze jedna a přestože je naznačena jakási svoboda pohybu, nakonec se stejně musíte dát po určené cestě, ať chcete nebo ne. Občas se vyplatí z hlavní trasy odskočit do vedlejší slepé uličky, kde je možno nalézt odměnu za její navštívení. Může to být srdíčko červené, kterým si zvýšíte počet životů, nebo bílé, které slouží k rozšíření možného počtu srdíček červených, tedy určuje maximální počet životů. Máte-li totiž všechny bílá srdíčka překrytá červenými a seberete další červené, toto zmizí a již ho více nespatříte. A proto se hodí sbírat i srdíčka bílá.

Úspěšnému projití kola se vám budou pokoušet zabránit nepřátelsky naklonění živočichové i rostliny. Z rostlin jmenuji květinu, která sice vypadá pěkně, ale po kontaktu s ní panda přijde o život. Nezbývá než na ni skočit, čímž ji zneškodníte. Panda´s Road Ze zástupců živočichů, dá-li se to tak říct, zmíním jakési bez rozmyslu pochodující zelené brambory, nebezpečnější skákající žluté, které vás již pronásledují, a ryby, které si nevšimly, že nejsou ve vodě, ale plují ve vzduchu. Vyloženě zabijácká postavička je zakuklenec, který po našem neškodném pandovi hází nebezpečné míčky, které po doteku explodují. Veškeré postavičky i předměty jsou pěkně vykreslené, navíc tvůrci nešetřili pastelovými barvami, takže hra je na pohled příjemná. Hudby si užijete až až, stále dokola totiž hraje jedna a ta samá melodie, takže se brzy může stát velmi otravnou a navíc nejde vypnout. Jako její zpestření jsou zde zvuky nepřátel. A navíc - panda si občas pro radost zapíská. Panda´s Road je velice roztomilá skákačka, ve které se známý medvídek pokouší pomoct svým přátelům a přežít všechny nástrahy, které se mu postaví do cesty. Hra dokáže zabavit na velice dlouhou dobu, neváhejte a zaskákejte si také.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz