Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pandaland - čtyřikrát jinak

aktualizováno 
Čtyři naprosto různorodé herní zážitky a závěrečný boss k tomu. To je ve stručnosti herní obsah, který vám nabídne velice slušná arkáda Pandaland.
76

Pandaland

Platforma: Freeware
Výrobce: Svante Danielsson

  • sympatická barevná grafika
  • chytlavá hratelnost
  • poněkud krátké

Stáhnout
PandalandHerní vývojáři původem ze Švédska a dalších severských zemí se v poslední době takřka bezkonkurenčně dostávají na výsluní nezávislé tvorby. Jejich dílka jsou zpravidla graficky dokonalá ba co víc, vynikají i v otázce game designu, což je většinou jejich největší plus. To platí i v případě projektu nazvaného Pandaland. Ten je spíše než dlouhou dobu vyvíjenou hrou, krátkodobým zpestřením, čemuž odpovídá i délka herní doby. Pokud si na projekt vyhradíte něco pod půl hodinu, stihnete bez problému vidět i závěrečnou obrazovku.

Jedná se o projekt vytvořený v Gamemakeru, který má nejspíše budit vzpomínky na herní minulost. Tomu odpovídá neskutečně barevná obrazovka s rozkostičkovanými okraji. Jako výtku to rozhodně neberte, jako k celku totiž nelze mít výhrad téměř ani k technickému zpracování.Pandaland

V Pandaland nás tedy čekají celkem čtyři levely nabité arkádovou hratelností a vyšperkované akčními momenty. To v praxi vypadá asi tak, že zatímco hopsáte po okolí, budete se muset zhruba na každém druhém kroku vypořádat s nepřáteli. Těch je v herním prostředí dokonce vysoko nad rámec a tak s celou řadou ani nepřijdete do styku, pokud samozřejmě nebudete chtít. Některé části obrazovky jsou vesměs dobrovolné, můžete si jimi uměle prodloužit herní dobu a nasbírat trochu vyšší skóre. Abychom nebudili špatný dojem, nejedná se o žádnou nelinearitu v pravém slova smyslu. Jen zkrátka máte většinou na výběr třeba ze dvou plošinek, po kterých projít a na té druhé je možné věci vysbírat také a nebo se rovnou hnát kupředu.

PandalandProtivníci jsou různorodí a co je zajímavé, vždy jsou spojeni s tématikou prostředí a to samé platí o sbíraných bonusech. Díky tomu v prosluněných exteriérech budete sbírat zmrzlinu, zatímco v hospůdce to bude půllitr piva. A zde se třeba jako protivníci objeví tanečnice, zatímco venku vás bude otravovat nepříjemný hmyz. A právě tato promyšlenost je to, co je na projektu nutné vyzdvihnout především. Tvůrci v tomto ohledu projevili obrovskou invenci a pokud je v recenzi zmíněno, že s každým levelem přichází vizuálně odlišný zážitek, v tomto případě je to myšleno do posledního puntíku.

Navíc ani hratelnost na tom není nejhůř a co jí nelze odepřít, to je vysoká svižnost. Ani na moment se nezastavíte, stále jsou vám servírovány nové podněty a na ty musíte bleskově reagovat. Již za skoku je nutné se orientovat na blížící se hrozbu nepřátel a tak to jde stále dokola. Zkrátka dobře odvedená práce, jen škoda krátké herní doby.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz