Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Panic in Chocoland – zachraňte sladké potěšení

  12:00aktualizováno  6. května 7:09
Vžijte se do role sympatické potvůrky s plandajícíma ušima, svářečskými brýlemi a nelehkým posláním. Vaším úkolem bude vysbírat všechny bomby, které v továrně na čokoládu rozmístil zlý červený hrdina a přitom přežit hromadu překážek či nástrah a ještě vše stihnout v nevelikém časovém limitu.

Panik in Chocoland

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Panik in ChocolandArkády, žánr do kterého spadá většina jednodušších her, které se jen trochu dají hrát. Arkády jsou gamesy, které pobaví člověka a přitom pohladí jeho hráčské srdce. Jejich zlatý věk, doba videoher a osmibitových mašinek na kazety je sice již dávno ztracena v propadlišti dějin, ale naštěstí se sem tam nějaká legenda z těch dob objeví i dnes na počítačích mezi hromadou trojrozměrných krvavých stříleček o několika set megabajtové velikosti.

Osmdesátá léta a začátek let devadesátých, která arkádám tolik přála, odešla do věčných lovišť a s nimi i éra nenáročných a přitom zábavných games o několika kilobajtové "rozloze" a desítkách levelů. Tenkrát arkádové pařby hrály prim. Nic lepšího nebylo, takže hráči se s nimi museli spokojit. Dnes když se objeví další arkáda, většina hráčů nad ní mávne rukou a pustí si raději nejnovější výplod od EIDOSu, kde polygony potažené texturou likvidují jiné otexturované polygony. Na štěstí se ale najdou pařani, kteří si rádi zahrají i něco jiného. Panik in ChocolandNo a pro ně je určena dnešní hra Panic in Chocoland od Miniclipu - týmu, který asi není třeba představovat. Jeho hry jako Save the Sheriff nebo Zed už ukázaly, co Miniclip dokáže.

Panic in Chocoland je necelých osm set kilobajtů veliká a zároveň půvabná arkáda s komixovou grafikou a bohužel (nebo bohudík?) velmi vysokou obtížností. Hlavním hrdinou je sympatická potvůrka s dlouhýma plandajícíma ušima a svářečskými brýlemi, která umí skákat přes několik obrazovek vysoko. A o co jde? Zlý červený, poměrně nesympatický, záporný hrdina s vrtulí na hlavě se zmocnil továrny a nakladl všude bomby. No a teď je na vás a na vašem hrdinovi vysbírat všechny bomby poházené po mnoha levelech a zneškodnit je. Zní to poměrně jednoduše, ale není tomu tak. Po cestě totiž potkáte tolik překážek, že budete přemýšlet o tom, zda je vůbec možné dostat se dále než do třetího levelu. Panik in ChocolandLétají tu různé potvory, třeba v podobě očí s křídly, jezdí tu roboti nebo vás tu bude ohrožovat elektrika z přetržených drátů či vypouštěný plyn neznámého původu. Po cestě se setkáte s mnoha různými plošinami, některé se dokonce pohybují, což sice u arkád nepřekvapí, ale přišlo mi záhodno zde tuto informaci uvést.

Váš hrdina bude ohrožován i nepevnými plošinami v podobě továrních pásových přepravníků, které jsou zakončeny zuby jakési běžící pily. Jistě si dovedete představit, co se s vámi stane, pokud se z daného pásového přepravníku nedostanete včas a skončíte v přítomnosti oněch zubů. Ale pojďme dále.

Jak jsem již výše uvedl, Panic in Chocoland je gamesa s dost vysokou obtížností, kde je možno hrát jeden level i několik desítek minut než přijdete na ten správný postup, jak se dostat do levelu následujícího. Panik in ChocolandKromě toho, že musíte vždy vysbírat bomby, které jsou často umístěny na těch nejhorších místech ve hře, musíte také překonat všemožné překážky a to všechno stihnout v nedlouhém časovém limitu. Nejnepříjemnější je však zřejmě fakt, že pokud nestihnete dohrát level v časovém limitu, přijdete o všechny životy a můžete začít úplně od začátku, od úrovně číslo 1.

Hru doprovází celkem příjemná melodie, která ovšem po čase začne lézt na nervy. Ne, dělám si legraci - zase tak strašné to není. Grafika je provedena profesionálně, podobně jako u ostatních her od Miniclipu a tak ji člověk nemůže téměř nic vytknout, pokud ovšem není zaměřen proti lehce komixovému vnímání světa.

Tak a nyní už nezbývá než popřát bezproblémové stahování, bezchybné spuštění (pozor hra vyžaduje nainstalovaný Shockwave kodek) a dlouhou zábavu bez větších zádrhelů.


Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz