Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paper Boy - roznášíme noviny

  12:00aktualizováno  14. července 11:10
Být roznašečem novin není zase tak jednoduchý job jak by se na první pohled mohlo zdát. Ostatně, o tom se můžete sami přesvědčit v dnešní plné hře, ve které je vaším úkolem rozhazovat noviny lidem do schránek. Tak co, zkusíte se vžít do role pošťáka naplno?

Paper Boy

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

Paper Boy

Pokud nejste stálí zaměstnanci, ale spíše studenti, jistě se v letních měsících poohlížíte po nějakých brigádách, že? Jednou takovou možností, jak si přivydělat, je roznášení pošty nebo novin. Možná z toho, že se nejedná o nějakou jednoduchou práci, právě čerpali autoři této hry. V ní totiž budete jako chlapec na kole projíždět ulicí a rozhazovat noviny lidem do schránek nebo do dveří.

Samotnému se mi nechtělo věřit, kolik zábavy se skrývá v tomto malém zabaleném souboru. Hru nemusíte nijak instalovat, stačí ji normálně spustit! Na obrazovce se objeví středně velké windowsovské okno, ve kterém bude hra po celou dobu probíhat. Pokud by vám velikost nějak vadila, samozřejmě můžete použít maximalizaci, ovšem velikost hracího okna zůstává „bohužel“ stejná. Do prvního kola se dostáváte po stisknutí mezerníku.

Paper Boy

Tady už nastává ta pravá zábava. Jistě nepřehlédnete klučinu na kole, který právě přijíždí. Jedná se o hlavní postavu, za kterou také budete hrát. Cílem vašeho úkolu je, abyste naplnili během jedné jízdy co nejvíce schránek novinami. Na začátek vám autoři dali do zásoby 10 novin, které musíte rozházet po domech. Po levé straně silnice naleznete domy, u kterých je pokaždé jedna schránka. Jakmile si budete jisti, že už můžete noviny vyhodit, stiskněte mezerník a čekejte zda se trefíte. Poradím vám, abyste noviny vyhazovali o něco dříve, jelikož se může stát, že jednoduše mailboxík přeletí. Pokud se to stane, pak se modlete, aby noviny nepřistály někde v okně, jinak by se mohl domovník rozzlobit a strhnout vám 30 bodů. Pokud noviny správně přistanou ve schránce, získáváte 20 bodů, pokud byste je hodili před dveře, obdržíte 5 bodů.

Samozřejmě, že to nepůjde tak snadno, to by hra za chvíli přestala být zábavná. Na scénu za moment nastoupí také nějací ti nepřátelé, kteří se vám budou plést do práce. Těmi nejhlavnějšími budou automobily, které jezdí proti vám. Pokud byste se s nimi střetli, přicházíte o jeden život. Připomínám, že máte celkově tři životy, takže si na ně dávejte pozor. Občas se může stát, že spadnete do kanálu, do díry v cestě, nebo že vás srazí letící pneumatika. V těchto případech vás čeká stejný osud, jako při srážce s autem – jeden život dolu. Alespoň, že na vás auto předtím, než se k vám přiblíží, zatroubí. Jakmile projdete celým městem (no spíše se asi jedná jen o kousek města), získáte něco málo bodů navíc a postupujete do dalšího, nyní už malinko těžšího, kola. Náročnost každým přibývajícím kolem stoupá, ale to je asi každému jasné:-)!

Paper Boy

Pokud jste se mrkli na nějaký z okolních obrázků, můžete se ptát, proč je tam ta bílá lišta. Ta slouží jako taková informační tabule, na které si můžete zjistit třeba kolik máte ještě životů, kolik jste už získali bodů nebo kolik vám zbývá ještě novin. Pokud stačíte vyházet všechny noviny a do konce kola vám zbývá ještě kus, můžete si je cestou zase sebrat – válí se jich tam opravdu hodně.

Co se týče technické stránky hry, tak ta je na tom dobře akorát z hlediska grafiky. Ta je provedena sice jednoduše, ale na typ hry, jako je DN Delivery, bohatě postačí. Bledě je na tom ale audio stránka. Tu tady zastupují pouze zvuky auta a klapajících schránek. Jinak s nějakou doprovodnou hudbou tu nepočítejte. Jestli zrovna nemáte co dělat a aktivně pracovat se vám moc nechce, můžete si vyzkoušet být alespoň na jednu hodinku roznašečem novin. Sami potom uznáte, že dělat to kvalitně, dá opravdu hodně práce.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz