Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paper Chase 2 - kreslené akční dobrodružství

  12:00aktualizováno  11:42
Kdy naposledy jste se u hry bez důrazu na to, jak vypadala, doopravdy skvěle bavili? Pokud tomu bylo již opravdu dávno, měli byste bez váhání vyzoušet tuto výtečnou gamesku, která vás chytí a hned tak nepustí.
80

Paper Chase 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Big Stick Interactive

Stáhnout

Paper Chase 2Dříve, než vůbec práce na kterémkoliv z freeware projektů započnou, stojí autoři před těžkým rozhodováním a tentokráte myslím co se grafické stránky týče. Že je v současnosti větší zájem o detailně vypadající 3D tituly není žádným tajemstvím. I přes to se ale najdou autoři, kteří na předsudky ohledně jednoduše vypadajícího 2D prostředí doslova kašlou a dělají hru podle svého nejlepšího uvážení, což je také případ Paper Chase 2.

Tužka a papír či prostě pouhé malování by zcela postačilo pro toho, kdo by se snad před několika měsíci ucházel v týmu Big Stick Interactive o místo grafika tohoto projektu. Místo detailně vykreslených postav se totiž staneme svědky bojů jednoduchých kreslených panáčků, které by odpovídaly pokusům tříletého dítěte věrohodně zachytit lidskou osobu. A přitom je to právě toto zpracování, které zapůjčuje hře onen jedinečný nádech. Paper Chase 2

Nebýt netypického zpracování, tak je Paper Chase 2 v podstatě tuctovou hopsačkou s kvalitně zpracovanými souboji mezi dvěma lidskými jedinci. Hodně nadneseně řečeno by se hra dala přirovnat k jakémusi zjednodušenému Mortal Kombatu a jiným podobným automatovkám přeneseným do arkádového světa.

Do začátku je dobré si projít tutoriál, který vás seznámí se všemi možnostmi obrany vašeho hrdiny – a že jich není málo myslím netřeba zdůrazňovat. Ovládání probíhá jak přes WASD, tak i kurzorové šipky, přičemž každá z této čtveřice kláves má ve výsledku nezastupitelné místo. Zatímco pomocí WASD se pohybujete, kurzorové šipky ovládají jednoduché bojové pohybyPaper Chase 2. Daleko účinnější a efektnější ale jsou komba. Těch docílíte mačkáním jednoduchých úderů na kurzorovách klávesách v kombinaci právě s WASD, což může vyústit kupříkladu v utržení hlavy vašemu protivníkovi, ulomení jeho nohy a jiné podobně smrtící kousky. Tím pak ještě stále výpis vašich možností nekončí. O slovo se totiž také hlásí jakýsi adrenalin mód. K tomu je třeba sbírat krabice označené velkým „A“. Aktivuje se stiskem klávesy F a v praxi se jedná o něco ve stylu Bullet-time, čili zpomalení veškerých vašich pohybů, což dává možnost lépe si promyslet své následující chvaty nebo využít některé ze speciálních komb – v praxi je to ale spíše prvek zpomalující hratelnost, tudíž jej moc nepoužijete.

Jak bylo jistě poznat z předešlých řádku, Paper Chase 2 mě opravdu zaujala, chytla a na spoustu minut nepustila, což se mi v poslední době u freeware her příliš často nestává. Myslím že se mnou budou všichni souhlasit, když prohlásím, že je to právě Paper Chase 2 kdo dává heslu „v jednoduchosti je síla“ zcela nový rozměr – a to už přeci jen o něčem svědčí, no ne? :-)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 88 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz