Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paper Flight – na celulózových křídlech

aktualizováno 
Tento trojrozměrný, rozverný a chytlavý letecký simulátor je po půl roce nové potěšení pro hladovějící virtuální piloty. Jde ale o tak kvalitní létání, aby přebilo klasiky žánru?
63

Paper Flight

Platforma: Freeware
Výrobce: Blackrat Studios

  • jednoduchost
  • rozvernost
  • množství modů
  • jednoduchost

Stáhnout

Paper Flight - screenshot 02

Paper Flight - screenshot 01Zatímco freeware prostředí je, troufám si říct, doslova přeplněno různými arkádami, kterým k podtitulu „retro“ stačí to, že používají principy a grafiku z doby, kdy vaše prababička ještě stála za hřích, dnešní famózní Paper Flight od Blackrat Studio přichází se skutečně pravou vlnou nostalgie. Vrátí vám vzpomínky na urputné inženýrské závody ve stavbě nejlepší papírové vlaštovky, které se odehrávaly na pozadí páteční pozdní hodiny matematiky. Na linoleovou podlahu třídy posetou zmačkanými vraky celulózových letounů. Na to, co ve vás vzbuzovala tehdejší primitivní aplikace pravidel avioniky.  

Soudě z pokusu o zasněný úvod, a z o něco jasnějších obrázků okolo, se v trojrozměrném simulátoru Paper Flight ujmete ovládání papírové vlaštovky. A nepůjde o ledajaké létání, k dispozici je pestrá paleta možností. Například základní závodění na různě tvarované dráze, při kterém si musíte hlídat nejen soupeře a zákruty, ale i zákeřné vzdušné proudy. Kromě toho ale nabízí i sadu variabilních a zábavných miniher.

Paper Flight - screenshot 02Od adrenalinového pádu jámou, přes poletování po rozžhaveném pekle (!) až po vesmírné souboje celých papírových letek (!!), je tu toho dost na pobavení hráčů, které neosloví klasické závody. Nabídka miniher je bohatá na pobavení a je i dost bizardní na to, aby vás zaujala, byť ne nutně všechny minihry se vám musejí líbit.

Samá chvála, marná sláva, na absolutní hodnocení evidentně nedošlo. Může se jednat o hnidopišské výtky, ale problémem je částečně grafika, animace a zánovní letový Paper Flight - screenshot 03model. Dovedu si představit, že by se model hýbal plynuleji, grafika by byla efektnější, proudy vzduchu by byly ve hře nějak znázorněny.

Samozřejmě, je to oběť arkádovosti a tedy zábavnosti. A samozřejmě, na vině je i snaha o plynulost hry na horších konfiguracích. Celý rozverný koncept a slza v oku při vzpomínce na školní vlaštovkování mi nedává jinou možnost, než pochybné negativa ignorovat a hru doporučit nejen virtuálním pilotům.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

63 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz