Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paper Moon - umělecké dílo

  10:05aktualizováno  10:05
Při tvoření grafické stránky Paper Moon se autoři opravdu snažili a přišli s poměrně jedinečným grafickým stylem, který si i s omezenou barevnou paletou podařil výtečně.
61

Paper Moon

Platforma: Freeware
Výrobce: Infinite Ammo

  • stylové grafické zpracování
  • hodně podprůměrná a krátká hratelnost

Stáhnout
Paper MoonSvým způsobem je hra jistým druhem uměleckého díla, které v sobě snoubí jak prvky hudební, psané, tak i umělecké co se grafiky týče. Paper Moon pak je přesně jednou z těch hrou, kde nevíte jestli víc jde o umělecký požitek nebo o samotnou hratelnost. Troufám si tvrdit, že ta byla v tomto případě výrazně potlačena do pozadí, což také není až tak dobře. 

Paper Moon je příběhem chlapce, který se na začátku nachází na jakési malé logičce, více informací se bohužel nedozvídáme a vše je tak ponecháno naší představivosti. Co již lze říct ale s určitostí, to je fakt, že tato loď nešťastně ztroskotá u neznámých břehů, které nejsou k našemu malému hrdinovi zrovna přátelské. Kromě možnosti bodových zisků zde číhá také celéPaper Moon řada nepřátel, kteří vám tedy zrovna moc do noty nejdou. Na celou hru totiž máte jen omezený časový limit a ten se pochopitelně snižuje o ten čas, který strávíte oživováním se u posledního checkpointu. 

Jinak se jedná vlastně o jakousi explore plošinovku s přidanými bonusy jako je vaše jediná speciální schopnost. Ta samozřejmě spadá do těch nadpřirozených a tak si můžete užít hýbání s okolními předměty a to vždy za speciálních pravidel. Většinou totiž nedokážete s jedním pohnout bez toho, abyste zároveň něco neprovedli s jiným. Proto bude třeba tyto zákonitosti vychytat a podle toho se zachovat. Vše je možné demonstrovat na krátkém úseku, kde se budete snažit přepravit přes řeku. První káPaper Moonmen je ale hned u břehu a druhý až kdesi uprostřed a jasně vidíte, že na to vaše skokanské schopnosti nestačí. Proto je nutné sáhnout po tlačítku se speciální schopností. Pokud ho ale stisknete, když stojíte na prvním kamenu, ten rázem zmizí, objeví se ten o kousek vedle, ale to vám již není nic patrné, protože se propadnete dolů. Správný postup tedy spočívá v tom vyskočit do vzduchu jakoby směrem ke kamenu, který tam prozatím není a pak provést záměnu. A takto to bude fungovat i s dveřmi, barely a dalšími předměty. 

Nejlepší je pak vizuální stránku, která je zajímavě rozanimovaná a má svůj naprosto jedinečný styl, který si vás jistě získá. Byť je složená jen z černé a bílé a několika odstínů mezi ní, dokázali tvůrci i s touto omezenou paletou vykouzlit doslova divy. Škoda že stejná kouzla neaplikovali i na hratelnost, která je vzhledem k pětiminutovém limitu prostě nedostačující a šly za ní body výrazně dolů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

61 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz