Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paper Moon - umělecké dílo

  10:05aktualizováno  10:05
Při tvoření grafické stránky Paper Moon se autoři opravdu snažili a přišli s poměrně jedinečným grafickým stylem, který si i s omezenou barevnou paletou podařil výtečně.
61

Paper Moon

Platforma: Freeware
Výrobce: Infinite Ammo

  • stylové grafické zpracování
  • hodně podprůměrná a krátká hratelnost

Stáhnout
Paper MoonSvým způsobem je hra jistým druhem uměleckého díla, které v sobě snoubí jak prvky hudební, psané, tak i umělecké co se grafiky týče. Paper Moon pak je přesně jednou z těch hrou, kde nevíte jestli víc jde o umělecký požitek nebo o samotnou hratelnost. Troufám si tvrdit, že ta byla v tomto případě výrazně potlačena do pozadí, což také není až tak dobře. 

Paper Moon je příběhem chlapce, který se na začátku nachází na jakési malé logičce, více informací se bohužel nedozvídáme a vše je tak ponecháno naší představivosti. Co již lze říct ale s určitostí, to je fakt, že tato loď nešťastně ztroskotá u neznámých břehů, které nejsou k našemu malému hrdinovi zrovna přátelské. Kromě možnosti bodových zisků zde číhá také celéPaper Moon řada nepřátel, kteří vám tedy zrovna moc do noty nejdou. Na celou hru totiž máte jen omezený časový limit a ten se pochopitelně snižuje o ten čas, který strávíte oživováním se u posledního checkpointu. 

Jinak se jedná vlastně o jakousi explore plošinovku s přidanými bonusy jako je vaše jediná speciální schopnost. Ta samozřejmě spadá do těch nadpřirozených a tak si můžete užít hýbání s okolními předměty a to vždy za speciálních pravidel. Většinou totiž nedokážete s jedním pohnout bez toho, abyste zároveň něco neprovedli s jiným. Proto bude třeba tyto zákonitosti vychytat a podle toho se zachovat. Vše je možné demonstrovat na krátkém úseku, kde se budete snažit přepravit přes řeku. První káPaper Moonmen je ale hned u břehu a druhý až kdesi uprostřed a jasně vidíte, že na to vaše skokanské schopnosti nestačí. Proto je nutné sáhnout po tlačítku se speciální schopností. Pokud ho ale stisknete, když stojíte na prvním kamenu, ten rázem zmizí, objeví se ten o kousek vedle, ale to vám již není nic patrné, protože se propadnete dolů. Správný postup tedy spočívá v tom vyskočit do vzduchu jakoby směrem ke kamenu, který tam prozatím není a pak provést záměnu. A takto to bude fungovat i s dveřmi, barely a dalšími předměty. 

Nejlepší je pak vizuální stránku, která je zajímavě rozanimovaná a má svůj naprosto jedinečný styl, který si vás jistě získá. Byť je složená jen z černé a bílé a několika odstínů mezi ní, dokázali tvůrci i s touto omezenou paletou vykouzlit doslova divy. Škoda že stejná kouzla neaplikovali i na hratelnost, která je vzhledem k pětiminutovém limitu prostě nedostačující a šly za ní body výrazně dolů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

61 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz