Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Parallel Horizons je krásně kreslená a chytrá plošinovka

  13:00aktualizováno  13:00
Nebýt několika chybek v designu úrovní, nebyla by hra Parallel Horizons daleko od nadšeného poplácání po ramenou. V této překrásně kreslené a pohádkově vypadající puzzle plošinovce dokážete procházet portály, které vás přenášejí mezi spodní a horní částí obrazovky, které působí jako dva spojené a přesto oddělené světy.
80

Parallel Horizons

Platforma: Freeware
Výrobce: kebabskal

  • krásná kreslená grafika
  • chytrý koncept dvou světů
  • nepřesné ovládání a s tím související zasekávání se
  • úrovní mohlo být víc

Stáhnout

Parallel Horizons | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Parallel Horizons

Nehledejte nějaký děj, v této hře jde jen o koncept a zábavu. Vaším hrdinou se zde stává malá svítící kostka, která se chová trochu jako želatina. Úkolem je dostat se do též svítícího bodu, který znamená východ z úrovně. Jenže to není tak jednoduché, protože na poměry jiných plošinovek nemůžete tak vysoko ani daleko skákat. Přitom překážek je po cestě poměrně dost.

Parallel Horizons

Ale v rukávu máte tajnou zbraň. Tedy spíš vám ji poskytuje prostředí. Na některých místech se totiž nacházejí jezírka podivné svítící kapaliny, což jsou ve skutečnosti portály, mezi nimiž můžete libovolně proplouvat. Tím přeskakujete mezi spodní a horní vrstvou mapy na obrazovce, což jsou v podstatě dva oddělené světy. V každém navíc funguje vlastní gravitace, takže občas doslova visíte hlavou dolů.

Co vás nejspíše upoutá v první řadě, je velice povedená grafika. Prostředí je nádherné a všech osm úrovní se liší barevným tónem a nádechem. Bohužel už ne herně. Ale na všem pozitivním je i cosi negativního a v tomto případě mě napadají hned dvě věci.

Parallel Horizons

Zaprvé pasti a nástrahy, jako jsou třeba bodáky, vůbec nejsou dobře vidět. Všechno je tak příjemné na oko, až vás často zabije něco, čeho jste si ani nevšimli. Nehledě na to, že nezřídka zemřete tak, aniž byste se bodáků skutečně dotkli.

Stejně problematické je to u okrajů plošin. Ty totiž jsou občas kratší, než skutečně vypadají, a tak spadnete, nebo jsou zase delší, než jak ukazuje grafika, a tak nevyskočíte dostatečně vysoko, nebo se o něco zaseknete.

Parallel Horizons

V případě Parallel Horizons jde o zážitek a logické nalézání cesty, o nic víc. Nečekají vás nějak vyloženě obtížné úkony, spíš je třeba se vypořádat s tím, že často budete muset kvůli malichernostem (jako je špatně odhadnutý skok) restartovat celou úroveň. Ale zase tolik to nevadí.

Na této stránce můžete najít verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz