Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralympix - sportovec na vozíčku

  12:00aktualizováno  10:07
Uvažovali jste někdy nad tím, jak obtížný může být sport pro postižené a upoutané na vozíčku? Třeba vám jejich situaci alespoň částečně přiblíží Paralympix, kde se jeden takový sportovec představí ve 3 disciplínách.
50

Paralympix

Platforma: Freeware
Výrobce: Animators

Stáhnout

Paralympix Když se jednou za čtyři roky koná olympiáda, znamená to, že celosvětoví příznivci sportu usednou k televizím případně dojedou přímo do místa konání, aby mohli padající světové rekordy a úžasné sportovní výkony vidět za nekřesťanské peníze na vlastní oči. S podobnou celosvětovou šíleností se však již nesetkává paralympiáda, která by i mohla být pro mnohé na pohled zajímavější. Ve stejných disciplinách jako zdraví sportovci se zde utkávají lidé, jež shodou nešťastných náhod jsou připoutáni na vozíčku či jinak hendikepovaní – i přes to se však nehodlají sportu vzdát a bojují minimálně se stejným nasazením jako jejich kolegové na klasické Olympiádě.

A právě příběh jednoho takového sportovně založeného vozíčkáře vypráví jednoduchá hříParalympix čka Paralympix. Ten ač je připoután na křeslo hodlá bojovat a překonávat své možnosti hned ve třech nabízených disciplinách – a vy mu k tomu budete muset pomoct.

První co vás ve hře přivítá je vcelku netypické menu – v případě, že chcete zvolit disciplínu nestačí jen najet na danou možnost (to zde dokonce ani nejde). Prostě jen zatřepejte myší po podložce a již se spolu s hlavním hrdinou ocitnete pod velkým kopcem, na jehož vrcholu čeká branka s označením „Goal“, kam se máte pochopitelně dostat, což by nebylo pro zdravého jedince nikterak obtížné. Ne tak pro vozíčkáře a tím se dostáváme k lehce netypickému ovládání hry, které je již patrné z výběru v samotném menu. Místo abyste třeba s použitím kurzorových kláves nahoru dojeli, bude vašim úkolem zběsile mávat a cukat myší tak, aby se horní ukazatel síly naplňoval, což způsobí poParalympix sun vozíčkáře směrem kupředu. Zpočátku stačí kmity pomalé, postupem času se budete muset opravdu činit, přičemž na samotném vrcholku již docela dost pravděpodobně zaznamenáte mírné bolení ruky, v níž myš držíte. Naštěstí je druhá disciplína ovládaná kurzorovými klávesami. Svůj boj s myší si pak v podstatně menší míře zopakujete při disciplíně poslední, kde však máte za úkol urazit jen opravdu krátkou vzdálenost.

Grafická stránka je pak víceméně průměrná, stejně jako ta hratelnostní. U Paralympix by bylo nejlepší hodnotit snad pouze originalitu – v případě, že byste totiž rádi posoudili hratelnost, mohla by hra dopadnout vcelku špatně. Originálním nápadem se totiž pochlubit každopádně může, zato hratelnost se soustřeďuje pouze na únavné kmitání myši – a to jistě mnohé bavit nebude.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz