Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paska - chcete vyčistit kanály?

  12:00aktualizováno  19. listopadu 10:58
Snili jste někdy o tom, jaké by to bylo stát se kosmonautem, spisovatelem, výzkumným pracovníkem, nebo lékařem? Chtěli jste mít nějaké jiné výjimečné povolání, či zaměstnání? Jedno takové si nyní můžete vyzkoušet, není sice tak atraktivní, jako výše jmenovaná, ale za to je velice potřebné a nezbytné, čistěte kanály

Paska

Platforma: Freeware
Výrobce: Lama Media

Stáhnout

Paska

Nalézáte se se svým moderním fekálním autem u jednoho z kanálů v nejmenovaném městě a musíte kanál řádně vyčistit. Strčte proto sací hadici do kanálu a můžete začít. Jenže v kanálu, který má pod sebou několik šachet nejsou jen odpadky a zbytky, je zde také navíc několik druhů různých živých zvířátek, která se budou snažit ze všech sil čištění stok překazit, neboť se jim v tomto prostředí zřejmě zalíbilo. Jakmile se některé z nich při vysávání odpadků objeví (pohyb vysavače odpadků řídíte kurzorovými klávesami), rychle stáhněte vysavač zpět (levý Ctrl) a použijte ho zepředu na ono zvířátko, vysajete ho také. Jen nepřipusťte, aby se mohlo hadice dotknout z boku, prokouslo by ji a přijdete o jeden ze tří počátečních životů.

Mimo již zmíněná zvířátka, jako jsou želvy, hadi, krysy a jiná, se však občas objeví v kanále i nebezpečná bomba, zřejmě některý atentátník nemá pro takovou práci pochopení a rád by žil dál ve špíně. V takovém případě pak ovšem nezbude nic jiného, než hadici rychle stáhnout a počkat si, až nebezpečná bomba sama zmizí a pak s vervou pokračovat dále v čištění, takových bomb se totiž nijak nezbavíte a pokud byste ji nasáli, rovněž přijdete o život. No vidíte, řekli byste, že se jedná o docela obyčejnou, téměř podřadnou práci, to byste určitě nečekali, kolik dobrodružství při jejím vykonávání se dá zažít, že ne? No nechejme meditování a pojďme dál, tato stoka není totiž jediná, kterou musíte vyčistit.

Paska

Hra má celkem 10 levelů, máte tedy o práci postaráno, zbavit odpadků musíte tudíž 10 kanálů, takže se jistě řádně zapotíte. Může se stát, že se po chvíli u této práce počnete nudit, kanály jsou téměř jeden jako druhý, jen barevně rozlišené. Také postupem hraní přibývá počet stok v každém kanále, hadici musíte spouštět pořád hlouběji a hlouběji, čímž se hra stává neustále obtížnější. Při čištění odpadků sem tam narazíte na plechovku s jedem, to se pak na chvíli zastaví pohyb zvířátek i bomby, tohoto času lze využít k odstranění zvířátek, nebo k rychlému stažení sací hadice. V žádném případě se však nejedná o zvláště obtížnou hru, jen je třeba pozorně sledovat celou obrazovku, kde se co znenadání objeví.

Paska

Na obrazovce vpravo nahoře se ukáže časový limit, který jste dostali k vyčištění kanálu. Je dostatečně dlouhý, jedná se o 1000 sekund. Z jeho překročení tudíž nebezpečí nehrozí.. Pod ním se ukazují dosažené body za čištění a také počet současných životů. Nutno připomenout, že jeden život k dobru obdržíte za každý úspěšně vyčištěný kanál, pak se objeví vynulovaný ukazatel a můžete začít čistit další kanál. Pokud si potřebujete na chvíli od hraní odpočinout, stiskněte klávesu P, vrátit do hry se pak lze klepnutím na Enter. Jiné ovládací prvky ve hře nenaleznete, takže se už můžete s chutí pustit do práce, první kanál už čeká na očistu, dlouho tedy neváhejte.

Hru samotnou lze zařadit mezi ten lepší průměr, po stránce grafiky spíš horší. Doprovodná melodie je vcelku na dobré úrovni, jako výborné hodnotím zvukové efekty, zvuk při vysávání kanálu je realistický, i ostatní ozvučení, jako stahování hadice, či přechod do dalšího levelu, je velice nápadité. Pokud tedy tato práce není pod vaši úroveň, můžete vskutku začít!

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz