Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pathways - osm různých cest

aktualizováno 
Někdy máte v jediný den hned několik cest a na každé čeká trochu jiné zakončení. Zpětně se pak zamýšlíte, jak by to dopadlo, kdybyste něco udělali jinak. V Pathways si to přímo vyzkoušíte a to hned osmkrát.
68

Pathways

Platforma: Freeware
Výrobce: Terry Cavanagh

  • osm různých příběhů
  • méně kvalitní grafika

Stáhnout

Blob's Bubble Buster Adventure!

PathwaysPathways se z dostupných žánrových kategorií asi nejvíce hodí do kategorie adventur, i když se od většina dalších her ve stejné složce poměrně výrazně odlišuje. Neovládá se myší, což automaticky znamená, že se nejedná o další point&click záležitost. Místo toho si postavu přivlastníte za pomocí kurzorových kláves a vedle těch vlastně ani nic dalšího k ovládání potřebovat nebudete. 

Patways je totiž výhradně o pochodování herním světem a následování několika příběhů. Pokud bychom se řídili samotným názvem, ten nám naznačuje, že existuje několik možných cest, kterými se můžeme vydat. Vždy ale začínají doma u drahé polovičky, kterou ale hned prvními kroky Pathwaysopustíme a to navzdory tomu, že nám říká, jak se o nás bude obávat. A má rozhodně proč. Ať už na kterékoliv odbočce zvolíte jinou cestu, vždy se odhodláte absolvovat trochu jiný příběh, což je samo o sobě dosti zábavné. Každý je totiž vymyšlený úplně jinak, jeden zasahuje do reálného života, jiný pro změnu vše posune do dosti fantaskní roviny a občas si pro nás tvůrci dokonce přichystali tak trochu netradiční chování v některých situacích. Jako příklad je možné uvést, když procházíte cestou kolem dvou náhrobků, kolem se setmí a navíc potkáte obrovskou zelenou příšeru. Hlavou samozřejmě probleskne, že to máte spočítané. Ve skutečnosti ale stvůru porazíte a šťastně dorazíte domů. 

Důležité je, že hru nesmíte brát jako nějakou výzvu, píše takové interaktivní vyprPathwaysávění příběhů, na jejichž konci nic nezměníte. V některých jsme svědky happyendu, jinde hlavní hrdina podlehne například velkému vymahači peněz, kterému podle všeho nemohl zaplatit. V hlavním menu se vám odpočítává množství již absolvovaných příběhů, které se vyšplhají až k celkovému počtu osmi, což v praxi znamená hratelnost v řádu několika málo minut. Zajímavé je i řešení rozhovorů, které tak trochu připomíná němé filmy z dávné doby. Vždy, když na vás někdo něco promluví, otevře se černá obrazovka a na ní krátká vysvětlující zpráva. Nechybí ani zdobené bílé okraje, zkrátka i s touto drobností si autoři pohráli. 

Pokud budete projekt brát jako takovou exkurzi do představivosti autora, která se touto zábavnou formou pokusil sdílet osm příběhů, budete spokojeni. Na druhou stranu je nutné vytknout trochu moc kostičkovanou grafiku, která mohla být rozhodně kvalitnější. Na její poměry je ale herní prostředí vykreslené docela slušně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz