Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paul Moose In Space World - stylová podívaná

aktualizováno 
Naprosto originálním způsobem byla tvořena adventura se stylovou grafikou a povedenými animacemi. Sice trochu ztrácí po ostatních stránkách, kvalitu jí ale upřít nelze.
70

Paul Moose In Space World

Platforma: Freeware
Výrobce: thecatamites, Raymond Scott

  • nápaditá originální grafika
  • slabší příběh, hratelnost

Stáhnout

Paul Moose In Space World

Paul Moose In Space WorldAdventury poslední dobou slouží jako jakýsi druh uměleckého vyjádření, ono to vlastně je možné prohlásit o hrách obecně. Nelze to mít autorům za zlé a vlastně hráči, kteří za sebou mají neuvěřitelné množství odehraných titulů to prostě musí kvitovat s povděkem. Na druhou stranu se podobně tiotuly asi nezavděčí tuctovým hráčům, kteří hledají přímočarou zábavu a odreagování. Pokud do této skupiny patříte, asi byste se měli vyhnout také hře Paul Moose In Space World. Ne že by byla špatná, to ani zdaleka. Ocení ji ale spíše ti, kteří si všimnou jejích uměleckých kvalit, které dozajista převyšují hratelnost.

Paul Moose In Space WorldOstatně projekt byl tvořen poměrně dlouhou dobu pro zahraniční soutěž, v jejímž popisu přímo stálo, že by se mělo jednat o vizuální kvality, které ani 1000 slovy nelze popsat a nutno podotknout, že to pro tento projekt docela sedí. Ani zdaleka se nejedná o tuctovou záležitost načmáranou za pár chvil v Malování. Autor si se hrou pohrál jak na papíře, tak i v počítačové podobě. Všechny zdejší pohyby, animace, obrázky, pocházejí z dřívějšího natáčení. Tam nehráli herci, nýbrž se pohybovaly pomalované kartony s různými motivy. Zajímavá je i různorodost, neboť například postavy a ostatní roboti jsou zpracováni jedním grafickým stylem na bílém papíře a zbytek okolí je zase stylově trochu jinak, tedy například na kartonu.

Paul Moose In Space WorldCelá hra se neuvěřitelně koncentruje na grafickou a animační stránku a na zbytku je to tak nějak znát. Jak už jsem zmiňovala, hratelnost není ani zdaleka tak dobrá, jak bychom si představovali. Pak je tu také příběh, jež je rovněž jednodušší. Docela jednoduše se dotýká mimozemských civilizací, které hlavní hrdina urputně vyhlíží svým kaleidoskopem, do čehož se můžete zapojit. Jinak budete snažit zdolávat logické rébusy, mnohdy s velmi zajímavým řešením, na které ale není úplně snadné přijít a chce to třeba i dost představivosti.

Autoři se snažili originalitu protlačit opravdu všude a proto se například nenechte pobouřit vtípkem týkajícím se plné verze. Samozřejmě žádná plná hra za tuto cenu neexistuje a celá řada hráčů tuto skutečnost nepochopila a autoři to museli uvádět na správnou míru. Někdo se dokonce ohradil, že tento nemístný vtípek sráží kvalitu celé hry. Posouzení, zda je to pravda, necháme již na vašem posouzení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz