Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pearl Diversion - chobotnička v akci

aktualizováno 
Jednoduše naučitelný, vybavený chytlavou hratelností a perfektní grafickou stránkou. To je ve zkratce rozsáhlý projekt jménem Pearl Diversion, kde budete pod vodou manipulovat s barevnými perlami.
83

Pearl Diversion

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • barevná a rozmanitá grafická stránka
  • jednoduchá a chytlavá hratelnost

Stáhnout

Pearl Diversion

Pearl DiversionV podmořském světě se odehrává další jednoduchý souboj mezi hráčem a příjemnou jednoduchou hratelností, která nepochybně spadá do kategorie casual titulů. Ty se mimochodem vyznačují tím, že k jejich vyzkoušení nepotřebujete žádná složitá pravidla, zato vás ale čeká chytlavá hratelnost a vynikající zpracování. No a to myslím v případě Pearl Diversion sedí naprosto dokonale.

Hlavním hrdinou se tentokráte stává malá žlutá chobotnička nacházející se přesně uprostřed obrazovky na pravé straně. O její pohyb nahoru a dolů se nestaráte, místo toho pouze manipulujete myší a plníte hlavní herní úkol. Tím jednoduše je zbavit obrazovku všech barevných kuliček, dodělat to v dostatečně krátkém čase a sebrat dle toho penízky a bodPearl Diversiony za odměnu. Otázkou ale zůstává, jak tyto kuličky likvidovat. Vzhledem k tomu, že se v poli nachází několik typů barev a jednu kouli dokonce držíte i v ruce. Díky tomu ji můžete vhodit na herní obrazovku a to tak, abyste vždy vytvořili skupinku o alespoň třech stejných objektech. To je myslím totožné s úkolem ve většině podobných casual her, Pear Diversion se ale přeci jen trochu odlišuje.

Herní svět je rozdělen do několika samostzatných oblastí a v každé se nachází zhruba pět levelů. Jednoduchým vynásobením tedy dojdete k tomu, že dohrání není otázkou jedné obědové pauzy, ale vydrží vám podstatně déle. Zpočátku máte na obrazovce pouze několik málo řádků barevných kuliček, které jsou navíc na míle vzdáleny od chobotničky samotné. To se výrazně změní ve chvíli, kdy začnete postupovat herním světěm. Poté budete čelit dlouhým řadám, které téměř pokrývají Pearl Diversioncelou obrazovku a to je teprve panečku výzva! Nyní ale přistupme k tomu, jak to všechno vlastně budete provádět, což je onen poměrně originální prvek. Kuličku, kterou držíte v ruce můžete kliknutím myšěi poslat na jedno z volných polí přímo na kraji stojící řady kuliček nebo ji vyměnit za jinou. To znamená že kliknete kamkoliv do herní obrazovky a místo kuličky, kterou držíte v ruce obdržíte tu, na kterou jste klikli. Takto lze většinou snadno vytvořit skupinu o třech a více stejných kuličkách a efektivně se jich zbavit. Jakmile přijdete tomuto systému na kloub, bude pro vás dokončení jednoho z prvních levelů otázkou několika málo sekund. Zvlášť když se vám hra snaží napovídat označováním skupin, které výměnou této kuličky získáte v případě, že na ni ukážete myší.

Pearl Diversion je opět dobře odvedenou prací ze stáje Gametop. Perfektní grafika, velmi solidní hratelnost a trochu té originality navrch. Pokud máte rádi casual produkty, rozhodně neprohloupíte stažením tohoto.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

83 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Nejčtenější

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Další z rubriky

Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...Najdete na iDNES.cz