Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pencil & Paper - nejen pro umělce

  12:00aktualizováno  8:56
Ačkoliv bude hlavní náplní této hry malování, nemusí méně talentovaní lidé se strachem zavírat okno prohlížeče. Vzhledem k dětské grafice a jednoduchému pojetí může i ten nejméně zdatný malíř zazářit.
60

Pencil & Paper

Platforma: Freeware
Výrobce: Hempuli

Stáhnout

Pencil PaperObjevit se tady Pencil & Paper před pár měsíci, dozajista bych notně nadsadila hodnocení a v celém článku se bez ustání rozplývala nad originalitou, s jakou autoři přišli. Po tom, co již máme křížem krážem projité tituly jako Crayon Physics či Paper Chase, již prostě nelze žasnout. Pencil & Paper i přes to má čím zaujmout.

Jak jste si již jistě stihli všimnout pohledem na okolní obrázky, Pencil & Paper skutečně patří do té sady her, která místo na moderní grafiku vsází na jednoduchost zpracovanou stylePencil Paperm dítěte předškolního věku. Ačkoliv to nemusí všem vyhovovat, já obecně tento styl preferuji daleko více než rádoby profesionální a nepovedené pokusy o 3D. Takové více-méně kladné hodnocení již ale nemohu udělit samotnému hernímu nápadu, který je tak trochu chudý, i když postupem času pekelně těžký.

Vaším cílem totiž bude projít pěkně celý level, posbírat hvězdičky a dorazit do cíle. Problém je ale v tom, že hlavní postavu neovládáte přímo, nýbrž jí jen chystáte cestu, kterou se ona následně vydá. A pokud se podíváte na charakter levelů, musí vám být jasné, že to nebude nic jednoduchého. Všude kolem se totiž nachází lehké propadliny a navíc je řada hvěPencil Paperzdiček uložena jen tak ve vzduchu, což případné plánování trasy ještě ztěžuje. Ostatně správný výběr a naplánování je polovinou úspěchu, bohužel na ni nebudete mít mnoho času. Na pozadí totiž běží neúprosný limit a pokud urychleně neseberete hvězdičku, musíte počítat s nutností opakování levelu pěkně od začátku.

Vzhledem k celkovému charakteru grafiky hry neexistuje lepší způsob jak tvořit nové příčky a chodníky než slabou černou fixou, kterou budete na herní povrch zaznamenávat přímo kurzorem vlastní myši. Bohužel ale není vše tak jednoduché, že byste si během několika sekund namalovali vše co potřebujete a pak pustili hlavní postavu do akce. Většinu věcí totiž musíte upravovat až těsně před tím, než k nim dorazí, jinak byste třeba přidanou plošinkou zahradili panáčkovi cestu a tím znemožnili splnění úkolu. Jak jsem již tedy předeslala, vše je o dobrém plánování – to si ale vštěpíte poměrně rychle v případě, že budete postupovat pěkně podle za sebou řazených levelů. A pokud opravdu zvládnete vyřešit i hrůzostrašně vypadající misi poslední, můžete na sebe být myslím i řádně pyšní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz