Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Penguin Push – tučňák v akci

  12:00aktualizováno  23. srpna 11:17
Toužili jste mít někdy doma tučňáka? Nyní máte možnost si ho stáhnout domů a pomoci mu přesouvat ledové kvádry na správná místa tak, aby jste získali co nejvyšší skóre, vše stihli v časovém limitu a navíc čelili různým nástrahám.
50

Penguin Push

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Penguin PushO tučňácích, kteří jsou obsazováni do hlavních rolí počítačových her by se dalo hovořit dlouhou dobu. Zasloužil se o to zejména operační systém Linux, jenž používá toto zvířátko jako své logo. Dnešní hra je sice určena pro Windows, přesto v ní tučňáka naleznete také. Vypadá trochu unaveně, aby také ne, musí celé dny přenášet ledové kvádry a čelit různým nástrahám, ale vězte, že si s ním užijete hodně zábavy.

Logická hra Penguin Push je dalším produktem od pilného distributora a výrobce nazývaného Miniclip. Připomeňme si jejich úspěšné pařby jako je například Save The Sheriff, Zed, 3 Foot Ninja, Bush Shoot-Out, Sheepish, Cannon Blast, Starshipeleven a nespočet dalších. Většinou byly vytvořeny pomocí technologie Shockwave, jenž umožňuje plno grafických efektů, díky čemuž se z něj stal dokonalý prostředek k tvorbě her.

Penguin Push Penguin Push je zaměřen na prohloubení kombinací myšlenkových pochodů a zlepšení schopnosti logického uvažování. Při hře jste nuceni se rychle rozhodovat a uváženě reagovat tak, aby jste dokončili level s co možná nejvyšším score. Styl hry Penguin Push připomíná klasickou hru nazývanou Sokoban. U nás nejznámější variace jsou například hra Boovie od Future Games nebo slovenský Quadrax od Cauldronu. Rozšířená je také hra Boulder Dash pro Linux.

A co vlastně jde? Ve hře Penguin Push ovládáte šipkami malého zdrchaného tučňáka a v určitém čase musíte stihnout přemístit ledové kvádry na předem označená místa. Celé prostředí hry napodobuje tučňákovo přirozené místo výskytu - antarktické oblasti. Tomu jsou přizpůsobeny i některé prvky hry, jako je například ledová skluzavka, na níž se váš tučňáček stává téměř neovladatelným. Penguin PushNa horním panelu se vám neúprosně odečítá čas a zobrazuje počet kroků, které jste již učinili. Pokud dojde k uplynutí daného časového intervalu, přijdete o jeden život. Největším mínusem hry je, že pokud přijdete o všechny životy, musíte začínat od absolutního začátku. Někdy je velice zdlouhavé znovu se prodírat levely až k tomu, kterého jste dosáhli naposledy. Občas se mi také zdálo, že pro určitá kola bylo dáno málo času a často mi ušlo vítězství opravdu jen o vlásek. Na to mám ale recept, na který by jste za chvíli také přišli - využijete funkce pause, v pohodě si všechny kroky promyslíte a pak je rychle realizujete. Tímto způsobem se dá dostat hodně daleko. Jestliže se vám stane, že něco nenávratně pokazíte a už není šance to napravit, zbývá jediné - tlačítko restart. Tím se celé kolo resetuje, začínáte znova, ale bohužel přijdete o jeden tučňákův život.

Penguin Push Ke zpříjemnění hry má sloužit hudba a zvuky. Jenže po jistém čase se spíše zdá, že slouží ke znervózňování hráče, jelikož se stále dokola opakují. Naštěstí je lze vypnout a místo toho si můžete pustit svoji oblíbenou muziku.

Existuje zde i možnost zahrát si highscores verzi, při níž bude vaše dosažené score zobrazeno v tabulce na internetu. Musíte být ovšem hodně dobří, aby jste obstáli v konkurenci.

Hru vřele doporučuji každému, kdo rád řeší různé rébusy a hlavolamy, i těm, kteří neradi trápí své mozkové závity, protože i takové lenochy to jistě začne bavit. Kdo stahuje nezlobí!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz