Penguin Push – tučňák v akci

  12:00aktualizováno  23. srpna 11:17
Toužili jste mít někdy doma tučňáka? Nyní máte možnost si ho stáhnout domů a pomoci mu přesouvat ledové kvádry na správná místa tak, aby jste získali co nejvyšší skóre, vše stihli v časovém limitu a navíc čelili různým nástrahám.
50

Penguin Push

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Penguin PushO tučňácích, kteří jsou obsazováni do hlavních rolí počítačových her by se dalo hovořit dlouhou dobu. Zasloužil se o to zejména operační systém Linux, jenž používá toto zvířátko jako své logo. Dnešní hra je sice určena pro Windows, přesto v ní tučňáka naleznete také. Vypadá trochu unaveně, aby také ne, musí celé dny přenášet ledové kvádry a čelit různým nástrahám, ale vězte, že si s ním užijete hodně zábavy.

Logická hra Penguin Push je dalším produktem od pilného distributora a výrobce nazývaného Miniclip. Připomeňme si jejich úspěšné pařby jako je například Save The Sheriff, Zed, 3 Foot Ninja, Bush Shoot-Out, Sheepish, Cannon Blast, Starshipeleven a nespočet dalších. Většinou byly vytvořeny pomocí technologie Shockwave, jenž umožňuje plno grafických efektů, díky čemuž se z něj stal dokonalý prostředek k tvorbě her.

Penguin Push Penguin Push je zaměřen na prohloubení kombinací myšlenkových pochodů a zlepšení schopnosti logického uvažování. Při hře jste nuceni se rychle rozhodovat a uváženě reagovat tak, aby jste dokončili level s co možná nejvyšším score. Styl hry Penguin Push připomíná klasickou hru nazývanou Sokoban. U nás nejznámější variace jsou například hra Boovie od Future Games nebo slovenský Quadrax od Cauldronu. Rozšířená je také hra Boulder Dash pro Linux.

A co vlastně jde? Ve hře Penguin Push ovládáte šipkami malého zdrchaného tučňáka a v určitém čase musíte stihnout přemístit ledové kvádry na předem označená místa. Celé prostředí hry napodobuje tučňákovo přirozené místo výskytu - antarktické oblasti. Tomu jsou přizpůsobeny i některé prvky hry, jako je například ledová skluzavka, na níž se váš tučňáček stává téměř neovladatelným. Penguin PushNa horním panelu se vám neúprosně odečítá čas a zobrazuje počet kroků, které jste již učinili. Pokud dojde k uplynutí daného časového intervalu, přijdete o jeden život. Největším mínusem hry je, že pokud přijdete o všechny životy, musíte začínat od absolutního začátku. Někdy je velice zdlouhavé znovu se prodírat levely až k tomu, kterého jste dosáhli naposledy. Občas se mi také zdálo, že pro určitá kola bylo dáno málo času a často mi ušlo vítězství opravdu jen o vlásek. Na to mám ale recept, na který by jste za chvíli také přišli - využijete funkce pause, v pohodě si všechny kroky promyslíte a pak je rychle realizujete. Tímto způsobem se dá dostat hodně daleko. Jestliže se vám stane, že něco nenávratně pokazíte a už není šance to napravit, zbývá jediné - tlačítko restart. Tím se celé kolo resetuje, začínáte znova, ale bohužel přijdete o jeden tučňákův život.

Penguin Push Ke zpříjemnění hry má sloužit hudba a zvuky. Jenže po jistém čase se spíše zdá, že slouží ke znervózňování hráče, jelikož se stále dokola opakují. Naštěstí je lze vypnout a místo toho si můžete pustit svoji oblíbenou muziku.

Existuje zde i možnost zahrát si highscores verzi, při níž bude vaše dosažené score zobrazeno v tabulce na internetu. Musíte být ovšem hodně dobří, aby jste obstáli v konkurenci.

Hru vřele doporučuji každému, kdo rád řeší různé rébusy a hlavolamy, i těm, kteří neradi trápí své mozkové závity, protože i takové lenochy to jistě začne bavit. Kdo stahuje nezlobí!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz