Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Penguin Run – mix úspěšných arkád 80. let

  12:00aktualizováno  1:06
Vezměte obyčejného Hada, jehož modifikaci si můžete zahrát téměř na každém mobilu. Do hrnce přimíchejte špetku Froggera a okořeňte nemalou dávkou Lemmings. Výsledný produkt vašeho snažení se nebude jmenovat nijak jinak, než Penguin Run.
80

Penguin Run

Platforma: Freeware
Výrobce: Michael Kloubkov

Stáhnout

Penguin RunRecenzentský život většinou bývá dostatečně zábavný a rozmanitý. Akce střídá večírek, večírek si zase podává ruku s diskuzí intelektuální úrovně v restauračních zařízeních třetí cenové skupiny. Monotónnost se zkrátka, až na ojedinělé případy nedostává ke slovu. Přesto řadu věcí během dne vykonáváme jaksi mimochodem a automaticky. Co takové přecházení silnice? Přecházíte během dne alespoň jednou přes silnici? Určitě ano a jako nějaké velké vzrušení vám to jistě nepřijde.

Hlavnímu hrdinovi hry Penguin Run se tato na první pohled běžná praxe stala celoživotním osudem. Nevykonává ji ovšem jen tak pro nic za nic. Jeho cílem je záchrana svých černobílých bratrů ve fraku z pod rotujících kol projíždějících aut. A že to není úkol jednoduchý, o tom vás přesvědčí právě tento výtvor.

Náplň hry je tedy veskrze jasná. Na začátku každého levelu se ocitáte na „té správné“ straně úrovně, tedy v cílové zóně, do které je nutné veškeré vaše kamarády dovést. A hned od začátku se máte co ohánět, neboť mozky zachraňovaných jaksi vypověděly službu, tudíž si chodí po herním plánu hlava nehlava, občas (v pozdějších úrovních čím dál tím častěji) se svévolně a bez jakýchkoli zábran vrhají pod kola jedoucích aut. Jejich dalších sebevražedných choutek je zbavíte jednoduchým přiběhnutím k nim na vzdálenost zhruba dvou cm a příslušný lemming, promiňte, tučňák se zařadí do fronty.

Penguin RunTa bude v závislosti na vaší úspěšné manipulaci s černo-bílým štrúdlem čítat čím dál tím víc jedinců. Pokud usoudíte, že s větším počtem už silnici nepřeběhnete, je načase se vydat do „zóny úniku“ nacházející se na druhé straně silnice, kde se veškerého nákladu zbavíte a shrábnete bodíky na vaše konto. Podaří-li se vám dostat do bezpečí veškeré bratry v daném levelu se nacházející, přijde na řadu minihra, ve které si můžete notně přilepšit na svém bodovém součtu. Jedná se o jednoduchou variaci na klasického „hada“ zmíněného v úvodu.

Již ve druhém levelu na vás ale autor hry, Michael Kloubkov, vychrlí jeden z hlavních důvodů proč si zahrát právě tento kousek. Schválně, představovali jste si někdy jaké to je, když si tučňák nasadí brýle pro noční vidění? Právě zde máte možnost okusit tento zážitek na vlastní kůži. Celá hra se rázem mění v jakousi mírumilovnou chodičku z pohledu první osoby, ve které vás otravuje hlavně neustálé mrkáni očními víčky :-). Samozřejmě nejste omezeni pouze na noční „mise“, tučňáčí očiPenguin Run jsou vám k dispozici neustále. Pokud budete chtít získat přehled, vyplatí se zmáčknout F3, pod kterým se skrývá top-down pohled ala GTA. Naštěstí je vám v tu dobu zastaven jakýkoli pohyb, neboť pak by hra ztratila na hratelnosti minimálně 100%.

Jak se blížíte ke konci, přibývá kolegů, které máte zachránit, přibývá i silničních pruhů po kterých se prohání čím dál tím víc aut a bohužel ubývá inteligence soukmenovců, kteří se čím dál tím ochotněji vrhají pod žhavá kola. Tím rapidně vzrůstá obtížnost a bohužel i vaše frustrace, neboť nemáte jakoukoli možnost ovlivnit svůj neúspěch. Ve hře je sice funkční klávesa Shift, čímž hvízdnete na kabátníky, že by to však mělo nějaký (jakýkoliv) viditelný efekt se říct nedá.

Penguin Run je zábavná hra, ve které se mísí několik úspěšných námětů a dohromady překvapivě nechutnají jako dort pejska a kočičky, nýbrž se blíží domácí stravě. Jenže ani ta nemusí chutnat všem. Pokud máte zájem si vyzkoušet život starostlivého tučňáka z vlastního pohledu, neváhejte a stahujte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz