Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Penguins - podmořský hon na tučňáky

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:08
Doposud jsem se domníval, že tučňáci, kteří obývají jižní pól naší zeměkoule, jsou mírumilovná a společenská zvířata. Ovšem názor jsem změnil krátce poté, co jsem si zahrál českou hru jménem Pengiuns. Zde totiž poznáte tučňáky z jejich temné stránky – jako zvířata hamižná, sobecká a neochotná se s kýmkoli podělit o svůj majetek. Nevěříte? Pak pokračujte dále a přesvědčete se o tom sami.

Penguins

Platforma: Freeware

Stáhnout

PenguinsJak jsme vás již $1#bechgame021213">informovali, letošní ročník Becher Game zná všechny své vítěze. Zatímco s hrami Becherův Sen a eXtreme Race, které se umístily na druhém a třetím místě, jsme vás seznámili již před nějakou dobou, dnes máme tu čest vám představit hru, jež zaujala odbornou porotu natolik, že se jí rozhodla udělit první cenu. Její jméno je Penguins a jak lze z názvu snadno vytušit, na své si v ní přijdou milovníci zvířat, hlavně pak tučňáků.

Jakmile hru spustíte, brzy poznáte, že celá hra je v angličtině a možnost na přepnutí jazyka do naší mateřštiny byste tu hledali marně. Je to škoda, ale dá se to překousnout, neboť ve hře se nevyskytuje velké množství textů a celkem snadno se dá vytušit, co která klávesa znamená. Není tu obsaženo ani žádné hlavní menu, tudíž jedinci, kteří nevládnou angličtinou mají situaci zase o trochu zjednodušenou, protože se nemusí proklikávat skrze desítky různých nastavení a přímo po startu se tak dostanou do vlastní hry. Ale abych nezapomněl, přeci jedna věc se nastavit musí – kvalita grafiky. Pokud vlastníte nějaký výkonnější počítač, samozřejmě zvolte tu lepší, v opačném případě, když třeba hodláte hru provozovat na slabším počítači v kanceláři, vyberte druhou.

PenguinsPrincip vlastní hry je opravdu jednoduchý a dá se říci, že jej pochopí naprosto každý. Vše se odehrává pod vodní hladinou, kde najdete vlastní říši plnou tučňáků, potopených lodí, různé podmořské flory, ale hlavně i malou bílou ponorku, která se plaví těmito mořskými hlubinami. Za její kormidlo usednete samozřejmě vy a vaším úkolem bude zachytit co největší množství tučňáků, kteří plavou všude kolem vás a kteří ve svých ploutvích uchraňují láhev Becherovky. Tedy nebudete chytat tučňáky, jako spíše ty láhve, které nesou. Celkem by se jich tu měli vyskytovat 55 a vy jich musíte získat co nejvíce. Ale pozor, máte omezené množství energie a čím více se budete pohybovat, tím více jí ubude a jakmile ji ztratíte úplně, hra pro vás končí.

Kdo čeká nějaký propracovaný simulátor ponorky, bude pravděpodobně zklamán, jelikož Penguins se snaží otevřít co nejširšímu spektru hráčů svou jednoduchostí. K ovládání hry si proto vystačíte s šipkami kurzorů a klávesou control, kterou v okamžiku stisku vypustíte z ponorky zvon, jímž můžete zachytit láhev. Avšak mějte na paměti, že tučňáci se pohybují opravdu rychle a často znenadání mění směr a je nutné vždy dobře zamířit. Měnit hloubku, v níž plujete, měnit nelze, což je možná škoda, protože vaše manévrování by bylo v mnoha případech lepší.

PenguinsGrafické zpracování se vám bude jistě zamlouvat, neboť celá hra je navlečena do pěkného 3D kabátku a podmořský svět je tak velmi krásně vykreslen a hudba a zvuky znějící na pozadí tomu dodávají tu správnou atmosféru, že zapomenete na všechno dění kolem vás, pokud se hrou necháte pohltit.

I vše výše jmenované ještě nedělá dobrou hru a já osobně musím říci, že mi ve hře něco podstatného chybělo, něco, co by mě u ní udrželo delší dobu, určitý motivační prvek, co by mě hnal k vyšším výkonům. Bohužel musím konstatovat, že po nějaké době začne být hra značně nudná a stereotypní, protože prostor, v němž se můžete pohybovat, je omezený. Ale snad jsem vás příliš neodradil a pěvně doufám, že i tato hra si najde své příznivce.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz