Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pepsi Pinball - pinball s příchutí coly

  12:00aktualizováno  6:10
Máte chuť si odpočinout od neustále složitějších freeware her? Jste naštvaní na svého šéfa, který nedbá polední pauzy a zavaluje vás neustále další a další prací? Vykašlete se na Tudorku a zahrajte si tuto jednoduchou arkádu. Tři páčky, kulička a samozřejmě stůl. Let´s flip it boy!
70

Pepsi Pinball

Platforma: Freeware
Výrobce: Pepsi

Stáhnout

Pepsi PinballUž z principu nemám rád reklamní hry. Jedinou, kterou jsem si nechal vlézt pod kůži, kde zasadila semínko pochybnosti byla česká adventura Zlatý Kalich. Nejen proto jsem překvapeně hleděl na mou ruku, která křečovitě svírala myš, zuřivě klikajíce na link pro stáhnutí hry Pepsi Pinball. Mé hlavě to ovšem bylo úplně jasné. Zuřivá hádka s rodiči, dlouhá výměna argumentů se sourozencem a v neposlední řadě ne-až-tak vydařený školní den. To vše se nahromadilo během deseti hodin a vyvrcholilo tím, že jsem zabrousil na jednoho ze svých oblíbených dodavatelů freewareovek a vplul do neuvěřitelně odpočinkové rubriky „Pinballs“, jelikož zkušenost s čistě komerčními Balls Of Steel byla v živé paměti.

Po krátkém prolistování seznamu mě dle screenshotu zaujala právě tato hra. I neváhal jsem a klikl na odkaz. V hlavě se mi přitom honily myšlenky o skvěle prožitém podvečeru ve společnosti koule a páček. Ihned jakmile jsem obdržel zprávu o úspěšném downloadu jsem vyhledal archiv a rozbalil jej. Překvapilo mě, že celá hra je udělaná ve flashi, tudíž absentuje jakýkoliv instalátor a ještě více mi vypálilo zrak hláška o chybějícím přehrávači souborů ve flashi. Po menším intermezzu jsem se konečně dostal do hry.

Pepsi Pinball Přivítala mne klasická obrazovka s „Insert Coin“ hláškou. Peněženku jsem v kapse neměl, nicméně jeden mocný klik mě přeci jen ke stolu pustil. Bohužel, jen k jednomu stolu. Komu se zdálo o tom, že bude kuličku provádět všemožnými nástrahami v rozličných prostředích, musí zamáčknout slzu. Zde se veškeré dění odehrává na jednom místě. Pokud si pamatujete na TV reklamy firmy Pepsi, které měli like-motiv Divoký Západ, nebudete designem nijak překvapeni. (jen si lámu hlavu kde se na ulici vzal znak Pepsi J).

Kulička vylétávající z improvizované železnice, která je ihned nakopávána splašeným koněm se stane vaším alespoň minutovým chlebem. Ani další nástrahy nevybočují z cesty, která byla vyšlapána předchůdci. Trojice sombrer reprezentující typickou „trojku“, která je v různých podobách přítomna na každé pinballové ploše dokáže rychlost kuličky vybičovat kPepsi Pinball maximálním výšinám. Chvilka kmitání v „trojce“ a pomalu abyste lovili oční bulvy, které vám nedopatřením vypadly z nadměrného pohybu zorniček po obrazovce.

K pomyslné třešničce na dortu se však dostanete až po sestřelení jedenácti statečných, kteří stojí před saloonem. Otevřou se totiž dvířka k minihře v mini-hře. Jedná se o klasický Arkanoid, ve kterém si můžete na svém skóre trochu polepšit. Překvapí vás design. Na divokém západě přeci neexistovaly žádné barevné kvádry, sestřelovat plechovky od Pepsi budeme! A autentické zvuky *klong, klong* při tom budeme slyšet! Vrcholem komerce je pak samotné uspořádání plechovek, které tvoří nápis…koho asi. Reklama této hře neškodí, naopak. Bez ní by žádný Pepsi Pinball nebyl a já bych neměl co recenzovat. Prezentace je také velice mile provedena, na této úrovni snad nelze vytvořit lepší. Prostě ideální hra ke které si sednete po (či během) perném dni a kapku odreagujete svou mysl. A tak to má být.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz