Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perfect Distance – odstup není nikdy dokonalý

  17:18aktualizováno  17:18
Hra, která se vlastně nijak nehraje vypráví příběh člověka, který se snaží naleznout co možná nejlepší vzdálenost od světa kolem sebe.
70

Perfect Distance

Platforma: Freeware
Výrobce: Rod Humble

  • emotivní zpověď
  • namluveno
  • vlastně se to nijak nehraje a někomu to nemusí vůbec sednout
  • krátké

Stáhnout

Perfect Distance

 Co myslíte, jsou hry umění? Vím, museli jste podobnou otázku slyšet asi již tisíckrát, ale přesto se ptám znova. Pokud totiž odpovíte, že ne, pak je vše v pořádku, ale nevidíte spojitost mezi literaturou, filmy, nebo třeba hudbou. Pokud odpovíte, že ano, pak všechno bude také v pořádku, ale přicházíte o jeden důležitý fakt. Totiž, že některé hry skutečně nemohou být za umění považovány (spíše většina). Pravda tak bude, jak už tak povětšinou bývá, někde uprostřed. Některé hry jsou umělecky hodnotné. Pak ale musí následovat otázka: Co je dělá hodnotnými?

Perfect Distance
Perfect Distance


Každé dílo v rukách svého mistra vzniká z něčeho surového, až s postupem času, do konečné podoby, která má něco, co ona surovina na počátku postrádala. Něco, co každou sochu, obraz, báseň či skladbu činí tím, čím je. Můžeme se dohadovat, zda-li to „něco“ je dáno schopnostmi umělce, nebo je to dáno spíše jeho intuicí. Pravdou je, že každý, kdo něco tvoří, dává do svého díla kus sebe sama. Možná kus racionální, možná emotivní, možná něco ze zkušenosti či možná něco z obecných pojmů. Kdy je z kamene, barev, zvuků či slov stvořeno cosi, co dokáže uchvátit člověka, který dílo zakouší?

Perfect Distance
Perfect Distance


Perfect Distance je sebevyjádření. Nemusíte souhlasit, ale dle mého názoru má tyto prvky. Autor pronáší tvrzení ústy člověka, příslušníka armády, který se snaží ukrýt své vědomí před světem a neustálím přívalem příkazů a omezení. Vše se přitom odehrává pouze na popředí několika málo obrázků, fotografií a poletujících geometrických tvarů, kterými autor účinně a jednoduše vyjadřuje mnohá symbolika. Tvrdí se, že obraz často řekne víc, než mnoho slov. Zajímavé je, že to platí i v případě velmi jednoduchých vzorů a tvarů.

Perfect Distance
Perfect Distance


Perfect Distance se nehraje. Jen párkrát kliknete tlačítkem myši za účelem posunutí vyprávění. Není toho mnoho, čím může hráč „hru“ ovlivnit. Jen si vyslechne příběh a vyznání, které se ho dotknou, anebo ne. To záleží na emocionální kapacitě jedince. Ostatně mnozí lidé ani nikdy nenajdou vlastní názor na to, zda dílo, které mají před sebou je pro ně hodnotné, či ne. Perfect Distance je zvláštní počin. Není vyznáním soudržným. Spíše řekne jen pár vět a doufá, že jej hráč poslouchá. Interpretace je pak, stejně jako u všech ostatních děl tohoto typu zcela na samotném hráči. Pokud vám 200MB nepřijde jako velká cena za trochu otevřenosti, pak si Perfect Distance „zahrajte“. Co myslíte, je to umění?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Grafton Recruitment Praha
ELEKTROÚDRŽBÁŘ (KARVINÁ)

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 KčNajdete na iDNES.cz