Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pharao 2 - pojídejte koláčky!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:09
Pokud jste milovníky arkád a nejste příliš nároční na grafickou úpravu, nepotřebujete k hraní doprovodnou hudbu, ani zvláštní zvukové efekty, jste tady na pravém místě, zejména pokud ještě rádi pojídáte koláčky. Navíc tuto činnost nemusíte provádět zdarma, ale jste za to ještě placeni a to více než dobře. Přejeme dobrou chuť.

Pharao 2

Platforma: Freeware

Stáhnout

Pharao 2

Ocitáte se trochu až v neskutečném hracím prostředí, vše září zlatými barvami, až oči přecházejí. Do toho se ještě občas pořádně zablýskne, takže se někdy, pokud to nečekáte, pořádně vylekáte. Cílem hry je sbírat a pojídat zlaté koláčky, kterých je v každém hracím levelu roztroušeno na více místech opravdu mnoho. Musíte vždycky ale vymyslet způsob, jak se k těmto dobrotám dostat. Někdy to jde až příliš snadno, jindy musíte své pokusy i několikrát opakovat, abyste dosáhli svého cíle. Ne vždycky však tento pokus dopadne dobře. Koláčky jsou ukryty za zdmi, které lze v některých místech snadno rozstřelit, také však při špatném odhadu vzdálenosti můžete dopadnout na ostrý hrot.

Jako nástrahy jsou na vás přichystány různé, energii ubírající roztodivné příšerky, také všelijaké poskakující zraňující předměty. Za každý spolknutý koláček obdržíte k dobru padesát bodů, za zničení příšerek, nebo sestřelení předmětů je bodové ohodnocení různé, podle obtížnosti zadaného úkolu. Je tedy zřejmé, že cílem této hry není jen projít bez větší úhony všemi levely, ale dosáhnout při tom co nejvyššího bodového ohodnocení. Na začátku hry obdržíte pět životů, což se může jevit jako více než dostatečné, pokud se však budete snažit vždy vyčistit každý level od všech koláčků, brzy přijdete na to, že to zase tak moc není. Každý pád na nebezpečný předmět vás totiž stojí úbytek energie, neřku-li život.

Pharao 2

V průběhu celé hry máte před sebou dole na obrazovce veškeré informace, které ke zdárnému průběhu hry potřebujete. Vlevo je to ukazatel vaší životní energie, ne každý neúspěch ve hře vás musí stát hned život. Při drobnějších zaváháních vám jen v tomto ukazateli ubude část vitality a obrazovka varovně červeně zabliká. Pokud se toto okénko zcela vyprázdní, nebo pokud váš úraz je velmi těžký, teprve tehdy přicházíte o jeden z přidělených životů. Vpravo od tohoto ukazatele je počet získaných bodů, dále pak množství munice, které máte současně u sebe a poslední je počet zbývajících životů. Nic jiného vám už k dispozici nemáte, jen vaši zručnost, obratnost i volbu správné taktiky pro získání co největšího počtu bodů.

Pharao 2

Ovládání je poněkud pro tento typ hry přinejmenším nezvyklé, ale po čase si určitě zvyknete. Pro pohyb, jedná se o 2D kreslenou arkádu, potřebujete numerické 4 a 6 klávesy, skáčete mezerníkem a střílíte Entrem. Pro šikmé skoky do výšky zprava doleva a naopak, pracujete s písmennými klávesami 7 a 9, nic více, ani méně. Nutno také zdůraznit, že samotná obtížnost hry není vzhledem k podobným hrám nijak moc těžká, spíše lze říci, že je lehká, pokud ovšem nechcete dosáhnout co největšího počtu bodů, jestliže ano, začíná přituhovat. Samotná hra pak není nijak zvlášť zdařilým dílkem, snad i proto autoři této hry zůstávají v anonymitě, i když je to vlastně už druhé pokračování.

Grafické zpracování hry je silně podprůměrné, chybí jakákoliv doprovodná hudba a o zvukových efektech nelze hovořit, pokud nevezmeme v úvahu doprovodný zvuk při skocích, vydávaný vašim PC speakrem. Snad jediným opravdovým kladem této hry je skutečnost, že si ji mohou zahrát i majitelé velmi slabých počítačů i ti, kteří nemají nainstalován Windows, ale pouze DOS. Pokud jste však náročnými hráči, pak vás tato hra v žádném případě nemůže uspokojit.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz