Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pica II - za záchranu Pokémonů

  12:00aktualizováno  12:58
Kreslený animovaný seriál Pokémon asi není třeba nějak blíže představovat, že? O co se v něm jedná a kolik milionů diváků a divaček má, vás asi také nezajímá. Možná by vás ale mohla zajímat dnešní hra, ve které je hlavním hrdinou upištěný Pikaču mající za úkol zachránit spoustu uvězněných kamarádů.

Pica 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Zvika Israeli

Stáhnout

Je to až zajímavé, že i když mě seriál s těmito potvorami, partičkou kamarádů a jejich nepřátel nikdy nezajímal a vždy jsem ho spíše odsuzoval, tento kousek jsem hrál docela s chutí. Jeho pěkná malovaná grafika, příjemná hudba a spousta zajímavých levelů mě totiž dokázaly zaujmout natolik, abych u hry Pica II strávil skoro celou hodinku a dokonce ji i dohrál do konce.

Popravdě vám řeknu, že při stahování této povedené arkády jsem byl hodně zvědavý, co si pro mě autor Zvika Israeli připravil. Jaké bylo mé milé udivení, když jsem po rozbalení a spuštění hry uviděl pěknou tabulku, která znázorňovala načítání hry. Rychlost samozřejmě záleží na výkonu vašeho počítače. Jakmile byla hra naloadovaná, následovalo jakési menu, ve kterém jsem se dozvěděl pár informací, jak se hra ovládá. Zaujala mě především nápověda, ve které se dozvíte podrobnosti o cíli hry. Po stisku libovolné klávesy začíná první kolo.

Aby byla hra zajímavější, autor zvolil jako hlavního hrdinu malou potvůrku, mezi dětmi velmi oblíbenou, jménem Pikaču. S ním budete muset projít okolo patnácti středně těžkých levelů, ve kterých se budete střetávat s desítkami nepřátel, mezi které patří především staří známí Pacmani nebo rakeťácký kocour (jméno bohužel neznám). Ti po vás budou házet takové malé zelené balónky, které vám ubírají zdraví. Ještě tu ale máme jednoho nepřítele. Nejedná se o žádnou živoucí bytost, ale o padající balvany, které, když vám spadnou (resp. Pikačovi) na hlavu, vám uberou jeden život. Ty si ale můžete během procházení kola doplňovat, pokud na ně narazíte. Velké srdíčko = jeden život, malé srdíčko = doplnění zdraví.

Aby ale vaši nepřátelé nebyli v moc velké výhodě, kromě toho, že jich je velká přesila, může i v této gamesce hrdina střílet své tradiční blesky. Ty střílí klávesou Ctrl po svých nepřátelích (na balvany, ani na balónky to neplatí). Tak si čistí cestu, aby se mohl dostat ke svému kamarádovi, kterého mu uvěznili až na konci kola. Toho musíte pochopitelně vysvobodit, ale něco proto je nutné udělat. Jednak je důležité posbírat všechny pokébaly (to jsou ty červenobílé balónky, ve kterých jsou schovaní pokémoni), aby se otevřela krabička, ve které je schován přívěsek. Ten je potřeba sebrat, abyste si otevřeli cestu k záchraně svého kamaráda – pokémona. Jakmile se ho dotknete, postupujete do dalšího kola. V každém kole na vaši záchranu čeká jeden nový pokémon.

Hra se ovládá pouze šipkami, kterými hrdinou pohybujete. I když je ovládání docela dobré, přeci k němu mám jednu výhradu. Při zmáčknutí šipky dolu v době, kdy nejste zrovna na žebříku, se Pikaču neskrčí, nýbrž nepochopitelně vyskočí, stejně jako při zmáčknutí šipky nahoru. To může některé hráče na začátek docela zmást a tím je připravit o nějaký ten život. Taky mě zklamalo, že se nedá ze žebříku přímo skákat nahoru, ale pouze dolu. Když to totiž zrovna potřebujete, máte jednoduše smůlu a musíte se třeba kus vrátit, vyšplhat po přístupnějším žebříku a poté sebrat z výšky požadovaný předmět. Trošku složité.

Přesto hru hodnotím jako zajímavou a zábavnou, zvláště pak pro mladší populaci. Hezká grafika, líbivé tóny doprovodné muziky lahodící snad každému uchu a spousta zajímavých levelů. Tak to je právě to, co dělá dneska freeware hru opravdu zábavnou. Pokud ale starší skupinka našich čtenářů zrovna s tímto moderním seriálem nesympatizuje, může si představit, že hlavním hrdinou je třeba Míša Kulička, Včelka Mája anebo jeden z modrých Šmoulů:-).

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz