PickPick2 - předčasné Velikonoce

  12:00aktualizováno  17. února 1:29
Velikonoce jsou sice až za měsíc a půl, ale my vám atmosféru tohoto svátku přinášíme již v dnešní hříčce. Stanete se v ní slepicí, jež bude se svými sokyněmi soupeřit o barevná vajíčka. I když je zpracování velmi jednoduché, určitě si užijete spoustu legrace.

Pick Pick 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Reiner Prokein

Stáhnout

Baroll

Nikoho z nás asi nepřekvapí, že slepice snášejí vejce. Méně pochopitelné už je, proč lidé tato vajíčka o Velikonocích barví. Asi jim připadají přírodní barvy nesympatické, a tak o tomto svátku narazíme na vejce všemožných barev. Stejné je to i v PickPick 2. Dostanete se zde do role slepice, která má za úkol sbírat vejce. Slepice nemají příliš zábavný život a celý jej většinou prožijí na vesnickém dvorku (v tom lepším případě). Naše hrdinka není v tomto směru nijak odlišná a navíc má tu nevýhodu, že není od ostatních obyvatel dvorku oddělena žádným plotem.

Sbírání vajec mi trochu připomnělo mé mládí, kdy jsem v roli vlka sbíral vajíčka na ruském elektronickém přístroji, který by se možná dal přirovnat k takové archaické herní konzole (dodnes nevím název této „mašiny“). Odlišné barvy vajíček zde nejsou náhodou, každé má jinou bodovou hodnotu. Žluté je za 10, zelené 25, modré za 50 a červené za 100 bodů. Klasická bílá vajíčka zde hrají zápornou roli. Čas od času je totiž po vás vypálí nepřátelská slepice a pokud vás trefí, srazí vám deset bodů. Vajíčka se objevují na ploše nepravidelně a musíte o ně soupeřit i s ostatními slepicemi, jež je budou chtít sezobnout dřív než vy. Je zajímavé, že v tom jsou si všechny slepice rovny, ale v některých věcech je ta vaše svěřenkyně jaksi mimořádná. Častěji si vás jako terč vybere pes nebo šílená majitelka.

Baroll

Pojďme si ale o vašich nepřátelích povědět něco bližšího. Už jsem se zmínil o psovi. Pes slepice prostě nesnese a pokud může, rád je prožene. A pokud vás dožene, tak vás zakousne. Jeho inteligence je však naprogramována jaksi zvláštně. Někdy u něj můžete klidně sedět a nic vám neudělá, jindy se za vámi rozběhne i přes půl dvorku. Je to prostě náladový pes. Druhým smrtelným nebezpečím je jakási ženská (asi majitelka), která ,pokud vás chytne, rozdělá ohýnek a opeče si vás na rožni. Mimo to ještě po ploše instaluje časované bomby. Psovi a majitelce můžete docela snadno utéct. Na ploše jsou také kmeny stromů, které může použít jako ukryt nebo zkratku. Na dvorku na vás však číhají ještě jiné záludnosti, ale ta neznamenají přímé ohrožení života. Sbírání vajec je totiž časově limitováno a každá vteřina je velmi cenná. Můžete sice sbírat vajíčka s podivnou modrou čepičkou, která vám přidají 25 vteřin k dobru, během hry jich ovšem najdete žalostně málo. Zato možností, které vás ve sběru zdrží, je zde hned několik. Prvním je podivný děda, který se prochází po dvorku a pokud jste poblíž, chytne vás a začne kolébat na rukách. Ne že by tento projev přízně nebyl příjemný, ale vy tak ztratíte minimálně pět cenných vteřin. Dalším zdržením je kohout, který - jako každý správný kohout - myslí jenom na sex. Pokud jste blízko, bude se snažit rozmnožit své potomstvo. A vás to zase jenom nepříjemně zdrží …. :-)) Navíc vás připraví o deset bodů.

Baroll

Hlavním cílem vašeho snažení je počet bodů. K dispozici je žebříček deseti nejúspěšnějších slepic-sběraček. Můj rekord je 1150 vajec a vy ho určitě překonáte. Největší nevýhodou hry je, že se neustále nacházíte na stejném dvorku. Musím ale na druhou stranu přiznat, že jeho prostředí je velmi rozmanité. Narazíte zde na pěkné domky, psí boudu, již zmíněné kmeny stromů a nezbytné slepičí kurníky. Grafická stránka hry je nadprůměrná. Perfektní jsou především postavy. Do pozadí vám hraje hezká hudba. Z technického pohledu jsou však nejpropracovanější zvuky. Svištící vajíčka, vaše soupeřky, které vztekle kvokají, když jim seberete vajíčko těsně před zobákem, zuřící pes. To vše vytváří perfektní atmosféru.

PickPick 2 je graficky povedená a zábavná hra, která má jedinou nevýhodu - je poměrně jednoduchá a po delším hraní vás může omrzet.

Autor:

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Najdete na iDNES.cz