Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Picture Lines – kulička sem, kulička tam

  12:00aktualizováno  20. března 6:51
Kvalitní logické hry se neobjevují každý den. My vám ale dnes nabízíme jednu právě takovou. Hemží se to v ní samými kuličkami, které vám dají pořádně zabrat. Máte-li chuť si tedy trochu rozhýbat mozkové zavity, určitě si ji vyzkoušejte. Dokonalé grafické zpracování a nové nápady stojí za vidění. Kuličkám zdar :-)

Picture Lines

Platforma: Freeware
Výrobce: 2VG

Stáhnout

Picture Lines

Nejen na internetu, ale i jinde po celém světe se "pohybuje" několik tisícovek (možná, že i desetitisícovek, stotisícovek,…) logických her kvalitních i nekvalitních. Tu dnešní, která nese název Picture Lines, bych asi řadil mezi takový nadprůměr, protože dokáže hráče zaujmout opravdu spoustou všelijakých vymožeností, hezkým zpracováním a nenáročným ovládáním. Chcete-li tedy po dlouhé(?) době opět zaměstnat své mozky, využijte možnosti stáhnutí si této neobyčejné logičky.

Na první pohled by se vám asi mohlo zdát, že se jedná o další napodobeninu známého Tetrisu, který už poslední dobou začíná být jen pouhopouhou historií. Ale nenechte se nijak zmást. Ačkoliv Picture Lines pracuje na téměř stejném principu, v mnoha ohledech se totálně liší. Již po prvním spuštění si můžete všimnout několika znatelných rozdílů. Tím prvním by třeba mohlo být několik barevných kuliček, poházených po celém hracím poli. Tyto "obyčejné" kuličky budou ale ve hře hrát snad vůbec největší roli. Ale k těm až později. Jako další rozdíl bychom mohli vzít třeba několik desítek políček, na kterých jsou již zmíněné kuličky rozsypané. S tím se třeba v klasickém Tetrisu nesetkáme. No a jako třetí bonus Picture Lines hráčům nabízí nespočet možností volby nastavení. Hlavně by se vám mohla líbit možnost výběru skinů, zvuků, obrázků a podobně. Pokud by vás už všechny tyto doplňky, které jsou ke hře přibalené, náhodou omrzely, stačí zavítat na homepage hry a několik dalších si jich stáhnout. Teď se už ale vrhněme na samotnou hru.

Picture Lines

Jak jsem se tu už jednou zmínil, to, co dělá hru takovou jakou je, jsou ony kuličky, se kterými budete manipulovat. Váš úkol je zcela prostý. Vybrat si vždycky jednu kuličku a přiřadit ji k druhé se stejnou barvou. Až budete mít vedle sebe, nad sebou (skládat můžete horizontálně, vertikálně i diagonálně) určitý počet, který jste si nastavili v ovládání, všechny kuličky zmizí, s nimi také stejný počet políček a na jejich místo nastoupí část konečného obrázku, který musíte celý odkrýt. Vypadá to, jako byste hráli televizní hru Kufr. V podstatě jde o to samé. Tady si ale nepomáháte pusou, ale do hry zapojujete jak mozek, tak ruce. No a jakmile se vám podaří všechna plíčka odhalit, uvidíte celkový obrázek a následuje další kolo. Teď už samozřejmě o něco těžší. Pokud byste náhodou nevěděli, kolik vám ještě zbývá čtverečků, můžete mrknout očkem na tabulku (záleží na tom, jaký zrovna máte nastavený skin), kde uvidíte kromě prozatímního bodového ohodnocení, uběhnutého času a kuliček, které budou následovat po příštím tahu, také v procentech zapsané celkové odkrytí obrázku.

Picture Lines

Co se mi na Picture Lines opravdu nejvíce líbilo, bylo grafické zpracování. Na tom si totiž autoři dali záležet. Každý nový skin neboli obleček, má totiž úplně jiné vlastnosti. Jednou jsou na poli místo kuliček lístečky, které se do kola točí, nebo kuličky poskakují a při každém novém tahu seskočí seshora. V pozadí je vždy jiný obrázek, který se do daného prostředí perfektně hodí. Ani zvuky nemohu nechat stranou. Jak jsem se už zmínil na začátku, ty si můžete taktéž měnit podle svého gusta. Nevím jak bych je popsal, to se totiž musí slyšet. Jednou to vypadá, jako by byly vystřiženy ze South Parku, podruhé jako otevírání sklenice. Prostě příjemná atmosféra a to doslova. Až na tu velikost, která už asi nepatří mezi standardní, bych Picture Lines hodnotil jako výborný freewarový kousek, který se nemá za co stydět. Podle názvu, za kterým se ještě krčí číslice 1.1 to vypadá, že autoři hodlají Picture Lines ještě rozšiřovat a vylepšovat, takže se snad máme ještě na co těšit. Jste-li tedy příznivci žánru logického, neměli byste si dnešní opravdu kvalitní kousek nechat ujít.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz