Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pillars of Hercules - za cennými artefakty

aktualizováno 
Organizujeme lákavou výpravu do dávné minulosti. Starověké Řecko a další důležité státy vítají dobrodruhy ze současnosti, kteří se budou pokoušet posbírat kousek po kousku všechny artefakty.
77

Pillars of Hercules

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • grafika i hratelnost se povedly
  • otevírající se stránka týmu

adware

Stáhnout

Pillars of Hercules

Pillars of HerculesHerkules byl bájný starověký bojovník, jehož dodnes známé jméno si propůjčili autoři této logické arkády. S tím ostatně souvisí i samotné příběhové pozadí a celkové vzezření projektu, které je celkově obaleno do bájného starověku. Vše začíná příběhem vyprávěným s grafickými podklady, načež jste vysláni do hry na vlastní pěst. Vaším cílem je hledat malinkaté kousky známých artefaktů, které u sebe zpravidla mívají nějakou tu mapu a ta vás navede zase o kus dál. Tímto způsobem pak zvládnete ve hře putovat z místa na místo a navštívit významná místa například ve starověkém Řecku, ke kterým patří kupříkladu Sparta a další. Všechny tyto jsou samozřejmě stylizovány do podoby samostatných levelů, mezi nimiž je určená jasná lajna a po té musíte celou dobu putovat. Žádné přeskakování tedy nepřichází v úvahu.Pillars of Hercules

Nastala ta správná chvíle povědět si něco o tom, co vlastně projekt nabízí po hratelnostní stránce. Konceptem asi nijak zaskočení nebudete, neboť se jedná o další hru, kde budete pouze myší přepínat mezi dvěma sousedními prvky tak, aby ve výsledku vznikla skupinka o alespoň třech stejných znacích. Tato skupina musí být přímým produktem jediného prohození dvou sousedních políček, jinak vám nebude dovoleno akci provést.

Místo, kde budete pole vlastně prohazovat závisí na dvou hlavních aspektech. Tím hlavním je to, aby zde taková skupinka vůbec vytvořit šla, což je pochopitelné. Pillars of HerculesZároveň byste ale měli zohledňovat předpoklad, zda vám takto vytvořená skupinka nějak pomůže, co se základních úkolů každého levelu týče. Ty jsou vždy předem dané a spočívají v získání malinkých úlomků artefaktu, které jsou smíchány s klasickými herními symboly. Na své konto si je připíšete poté, co je dostanete až na samotné dno herního zásobníku, odkud již jdou pohodlně odebrat. To samé platí i pro občas se objevující bonusy. Po jejich sebrání je máte neustále přístupné ze spodní lišty. Jedním takovým e třeba kladivo, které zacílíte na jeden prvek, kterého se nemůžete zbavit a on rázem zmizí.

Pillars of Hercules má celou řadu problematických aspektů, které přichází s tím, že se jedná o hru ze stáje FreeGamePick. To sice znamená kvalitní hratelnost a technické zpracování, zato ale budete muset vytrpět otravné otevírání oken se stránkou týmu a při instalaci se vyplatí odškrtnout nabízené možnosti hned na začátku, jinak se vám do systému nainstalují věci, které byste dost možná nechtěli.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz