Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pinball Panda - záchrana ohrožených druhů

  10:33aktualizováno  10:33
Naše současná fauna obsahuje velké množství ohrožených zvířat, kterých dramaticky ubývá a to i vlivem lovců. A na vás je tato zvířata zachránit trochu netradičním způsobem.
69

Panda Pinball

Platforma: Freeware
Výrobce: Shushgame

  • příjemná grafika
  • jednoduchý princip
  • příliš o náhodě

Stáhnout

Pinball Panda

Pinball PandaProblematika záchrany planety celou řadu vývojářů přispívajících do poslední soutěže serveru Yoyogames zvolila tématiku záchrany zvířeny čili fauny a to především mnoha ohrožených druhů. To je mimochodem náplní i tohoto netradičního pinballu, který od vás nebude vyžadovat téměř žádné znalosti. Jeho jednoduché principy pochopíte v mžiku, načež si ji jen můžete plnými doušky vychutnávat. 

Příběh není až tak podstatný, proto je všem zájemcům nabídnut ne jako povinné čtení, ale jako ryze dobrovolná odbočka z hlavního menu. Co se náplně týče, je možné hodnotit zhruba průměrnou známkou. Prostory pinballové mašiny autoři omluvili postaveným ohrazením cirkusáků, kteří mají obzvláště zálusk na extra ohrožené druhy. No a na vás je samozřejmě je zachránit a navrátit do volné přírody. 

To vše budete dělat dosti netradičním způsobem. Herní obrazovka je sice v každém Pinball Pandalevelu jiná, všechny mise ale spojuje celkově sedm míčků, jež jsou vám do začátku předány a s nimiž si budete muset vystačit. Vystřelovány budou z horní části, kde je možné volně pohybovat speciálním zařízením. Díky tomu si můžete přesně vybrat místo, kam míček pošlete, v mnoha případech vám to ale nebude až tak platné a směrodatné bude až to, co se s ním bude dít posléze. Již několik málo centimetrů níže totiž narazí na rozmanité překážky. Ty pro změnu spojuje fakt, že jde o pružné elastické puntíky nebo větší hvězdičky, které dokáží míček podle úhlu dopadu zase určitým směrem odrazit a tak jej vlastně delší dobu udržovat ve hře. Cesta lehce okořeněná odrážením ale nebude trvat dlouho, spíše jen několik málo minut, během kterých by měl míček zasáhnout co nejPinball Pandavíce hlav ohrožených zvířat. Nechybí mezi nimi panda, nějaké ty kočkovité šelmy a řada dalších. Ty budou v pokročilých levelech přibývat, přičemž za zachráněný je druh považovaný ve chvíli, kdy označíte všechny jeho příslušníky na monitoru. Takto by to mělo dopadnout s úplně všemi, neboť poté, co přijdete o všechny míčky, už toho moc nenaděláte (byť existují jisté možnosti nákupu nových možností za body). 

Pinball Panda je zajímavou hrou. Na druhou stranu mě od dlouhodobého hraní odrazovalo hned několik věcí – za prvé je to až příliš moc o náhodě a i když se tvůrci snažili, přeci jen mohla být grafická stránka o fous lepší, motivy se totiž dokolečka opakují.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

69 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz