Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pinball Panda - záchrana ohrožených druhů

  10:33aktualizováno  10:33
Naše současná fauna obsahuje velké množství ohrožených zvířat, kterých dramaticky ubývá a to i vlivem lovců. A na vás je tato zvířata zachránit trochu netradičním způsobem.
69

Panda Pinball

Platforma: Freeware
Výrobce: Shushgame

  • příjemná grafika
  • jednoduchý princip
  • příliš o náhodě

Stáhnout

Pinball Panda

Pinball PandaProblematika záchrany planety celou řadu vývojářů přispívajících do poslední soutěže serveru Yoyogames zvolila tématiku záchrany zvířeny čili fauny a to především mnoha ohrožených druhů. To je mimochodem náplní i tohoto netradičního pinballu, který od vás nebude vyžadovat téměř žádné znalosti. Jeho jednoduché principy pochopíte v mžiku, načež si ji jen můžete plnými doušky vychutnávat. 

Příběh není až tak podstatný, proto je všem zájemcům nabídnut ne jako povinné čtení, ale jako ryze dobrovolná odbočka z hlavního menu. Co se náplně týče, je možné hodnotit zhruba průměrnou známkou. Prostory pinballové mašiny autoři omluvili postaveným ohrazením cirkusáků, kteří mají obzvláště zálusk na extra ohrožené druhy. No a na vás je samozřejmě je zachránit a navrátit do volné přírody. 

To vše budete dělat dosti netradičním způsobem. Herní obrazovka je sice v každém Pinball Pandalevelu jiná, všechny mise ale spojuje celkově sedm míčků, jež jsou vám do začátku předány a s nimiž si budete muset vystačit. Vystřelovány budou z horní části, kde je možné volně pohybovat speciálním zařízením. Díky tomu si můžete přesně vybrat místo, kam míček pošlete, v mnoha případech vám to ale nebude až tak platné a směrodatné bude až to, co se s ním bude dít posléze. Již několik málo centimetrů níže totiž narazí na rozmanité překážky. Ty pro změnu spojuje fakt, že jde o pružné elastické puntíky nebo větší hvězdičky, které dokáží míček podle úhlu dopadu zase určitým směrem odrazit a tak jej vlastně delší dobu udržovat ve hře. Cesta lehce okořeněná odrážením ale nebude trvat dlouho, spíše jen několik málo minut, během kterých by měl míček zasáhnout co nejPinball Pandavíce hlav ohrožených zvířat. Nechybí mezi nimi panda, nějaké ty kočkovité šelmy a řada dalších. Ty budou v pokročilých levelech přibývat, přičemž za zachráněný je druh považovaný ve chvíli, kdy označíte všechny jeho příslušníky na monitoru. Takto by to mělo dopadnout s úplně všemi, neboť poté, co přijdete o všechny míčky, už toho moc nenaděláte (byť existují jisté možnosti nákupu nových možností za body). 

Pinball Panda je zajímavou hrou. Na druhou stranu mě od dlouhodobého hraní odrazovalo hned několik věcí – za prvé je to až příliš moc o náhodě a i když se tvůrci snažili, přeci jen mohla být grafická stránka o fous lepší, motivy se totiž dokolečka opakují.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

69 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz