Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ping Pong - sympatický stolní tenis

aktualizováno 
Máte rádi stolní tenis alias ping pong? Toto je jedna z mála šancí si ho zahrát virtuálně a zrovna se jedná o pokus docela zdařilý a zábavný.
73

Ping Pong

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

  • vynikající hratelnost
  • různé údery
  • slabší grafika

Stáhnout
Ping PongPing Pong je na cactuse tak trochu moc konvenčním projektem, možná proto do hry zasadil přeci jen trochu originálních prvků a přesto ji nezměnil tak, aby se ve výsledku nejednalo o velmi chytlavou sportovní záležitost. 

Co je dobré si uvědomit hned na začátek, to je fakt, že hra probíhá ve dvou dimenzích, což znamená, že tam není nijak odlišen pohyb míčku do stran po pingpongové stole. Jediné co budete ovlivňovat je jeho délka tak, aby pěkně dopadl na protivníkovu polovinu. Pravidla stolního tenisu byla pro tento případ přejata a lehce upravenPing Ponga, nešlo ovšem o změny nijak drastické. Hrát můžete jak v jednom nebo dvou hráčích, přičemž počítačový oponent byl vybaven docela dobrými schopnostmi a bude vám tedy více než vyváženým oponentem. Dokonce tak vyváženým, že opravdu doporučuji nejprve si projít zábavný tutoriál, který není jen slabým textovým popiskem ale samostatnou herní disciplínou. Místo hráče je proti vám postaven stroj ovládaný umělou inteligencí, který se vám snaží nahrávat tak, abyste si v každé fázi procvičili trochu jinou herní situaci.  

Ping Pong se totiž na první pohled tváří jako klasické plácaná, kde budete mačkat jedno jediné akční tlačítko a posílat míček zpátky na herní plochu tak, aby dopadla naPing Pong protivníkovu polovinu. To ale není vše a aby se do hry dala zapojit trocha strategie, je rozumně odlišná situace, kdy míček trefíte relativně brzo nebo naopak později. Pak jsou zde také čtyři typy úderů, kterých dosáhnete stlačením akční klávesy v kombinaci s těmi kurzorovými. Jedna se postará o úder krátký, jiná ho naopak natáhne a zároveň zvýší pravděpodobnost, že zkrátka přestřelíte stůl. Pak je tu také podání ve kterém se s oponentem střídáte vždy po dvou. Hraje se do jedenácti bodů, kdo jich dosáhne dříve, ten vítězí. Pokud se tak stane ve vašem případě, posunujete se do dalšího souboje, který je zase o fous těžší. 

Ping Pong může z obrázků vypadat nezajímavě, ve skutečnosti je po několika chvílích tréninku velmi zábavnou hrou, z níž různé údery dělají dokonce i projekt, u něhož vydržíte docela slušnou dobu. I když by někdo mohl mít trochu pochyby, ani v tomto případě cactus nijak zvláště nešlápl vedle.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz