Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ping Pong - sympatický stolní tenis

aktualizováno 
Máte rádi stolní tenis alias ping pong? Toto je jedna z mála šancí si ho zahrát virtuálně a zrovna se jedná o pokus docela zdařilý a zábavný.
73

Ping Pong

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

  • vynikající hratelnost
  • různé údery
  • slabší grafika

Stáhnout
Ping PongPing Pong je na cactuse tak trochu moc konvenčním projektem, možná proto do hry zasadil přeci jen trochu originálních prvků a přesto ji nezměnil tak, aby se ve výsledku nejednalo o velmi chytlavou sportovní záležitost. 

Co je dobré si uvědomit hned na začátek, to je fakt, že hra probíhá ve dvou dimenzích, což znamená, že tam není nijak odlišen pohyb míčku do stran po pingpongové stole. Jediné co budete ovlivňovat je jeho délka tak, aby pěkně dopadl na protivníkovu polovinu. Pravidla stolního tenisu byla pro tento případ přejata a lehce upravenPing Ponga, nešlo ovšem o změny nijak drastické. Hrát můžete jak v jednom nebo dvou hráčích, přičemž počítačový oponent byl vybaven docela dobrými schopnostmi a bude vám tedy více než vyváženým oponentem. Dokonce tak vyváženým, že opravdu doporučuji nejprve si projít zábavný tutoriál, který není jen slabým textovým popiskem ale samostatnou herní disciplínou. Místo hráče je proti vám postaven stroj ovládaný umělou inteligencí, který se vám snaží nahrávat tak, abyste si v každé fázi procvičili trochu jinou herní situaci.  

Ping Pong se totiž na první pohled tváří jako klasické plácaná, kde budete mačkat jedno jediné akční tlačítko a posílat míček zpátky na herní plochu tak, aby dopadla naPing Pong protivníkovu polovinu. To ale není vše a aby se do hry dala zapojit trocha strategie, je rozumně odlišná situace, kdy míček trefíte relativně brzo nebo naopak později. Pak jsou zde také čtyři typy úderů, kterých dosáhnete stlačením akční klávesy v kombinaci s těmi kurzorovými. Jedna se postará o úder krátký, jiná ho naopak natáhne a zároveň zvýší pravděpodobnost, že zkrátka přestřelíte stůl. Pak je tu také podání ve kterém se s oponentem střídáte vždy po dvou. Hraje se do jedenácti bodů, kdo jich dosáhne dříve, ten vítězí. Pokud se tak stane ve vašem případě, posunujete se do dalšího souboje, který je zase o fous těžší. 

Ping Pong může z obrázků vypadat nezajímavě, ve skutečnosti je po několika chvílích tréninku velmi zábavnou hrou, z níž různé údery dělají dokonce i projekt, u něhož vydržíte docela slušnou dobu. I když by někdo mohl mít trochu pochyby, ani v tomto případě cactus nijak zvláště nešlápl vedle.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz