Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pipeful Sunday - těžká práce instalatéra

  12:00aktualizováno  9:15
Že není oprava vodovodního potrubí žádná zábava? Každý kdo zná klasiku Pipe Dream již dlouho ví, že to není ani zdaleka pravda. Při manipulaci s trubkama si naopak užijete spoustu srandy!
70

Pipeful Sunday

Platforma: Freeware
Výrobce: replicorn

Stáhnout

Pipeful SundayPamětníci budou při prvních obrázcích z Pipeful Sunday mít okamžitě jasno. Samozřejmě, že se jedná o remake Pipe Dream, tedy další z řady her, které se zabývají jinak ne zrovna populární instalatérskou prací. To bude ostatně to jediné, co od vás bude v Pipeful Sunday očekáváno. Před sebou budete mít jedinou obrazovku se dvěma trubkami, jednou začáteční a druhou koncovou. I když je to defacto jedno, většinou se vyplatí začít budovat pěkně od začátku, jinak by vás mohl překvapit časový limit, který je doslova neúprosný. Jeho aktuální stav je možno sledovat v levém dolním rohu a to v grafické podobě, přičemž napočítán je doslovaPipeful Sunday tak-tak. Pokud budete zahálet a zbytečně ztrácet sekundy, mohli byste být nepříjemně překvapení.

Cílem tedy bude v časovém limitu vytvořit jednolité potrubí, což zní celkem jednoduše, v praxi se ale od prvního levelu jedná o naprostý opak. V závislosti na postavení prvního a posledního kousku potrubí totiž nebudete moct stavět žádné rovné trubky, místo toho budou třeba být hodně zahnuté, což zvyšuje celkovou obtížnost do níž začne posléze zasahovat i limit, který určuje minimální počet trubek. Díky tomu třeba nebudete moct postavit potrubí nejkratší a přímou cestou, nýbrž budete muset přidat nějaký ten kousek navíc.

Další problematika spočívá v tom, že sice máte najePipeful Sundaydnou na výběr třeba z pěti kousků potrubí, ty jsou ale naskládány v zásobníku díky čemuž budete mít v jednu chvíli přístup jen k jedné a pokud se chcete dostat i k těm dalším, musíte tu první na pořadí umístit někam na plochu a nebo ji stiskem speciální klávesy zničit. I když to zní jednoduše, budou to právě takové chvíle, které vás budou okrádat o nejvíce herního času. Level si tedy musíte dobře rozvrhnout a v závislosti na kostkách, které budou přicházet se třeba i postavit, abyste času využili co možná nejlépe. Okamžitě po doběhnutí poslední sekundy z limitu totiž začne od začátku potrubí proudit tekutina a pokud nedorazí až do konce a místo toho se třeba někde po cestě vylije, můžete se rozloučit s dobrým hodnocením a úspěšným dokončením levelu, z něhož se samozřejmě přesunujete do dalšího a dalšího s narůstající obtížností.

Grafická stránka Pipeful Sunday není zrovna nejmodernější, zato ale nabízí slušnou 2D grafiku, která sice nemusí každému sednout, v zásadě ale není vůbec špatná.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz