Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Piper - dejte dohromady celé potrubí

  12:00aktualizováno  5. srpna 9:03
Hledáte nějakou nenáročnou, příjemnou a především zábavnou logickou hříčku, která by vás potěšila v horkých letních odpoledních? Již nehledejte, příjemný Piper je totiž na světě a vy si jej můžete vyzkoušet.
70

Piper

Platforma: Freeware
Výrobce: Carlos Wilkes

Stáhnout

Piper Opraváři a instalatéři všech zemí spojte se, opět je totiž potřeba každá přemýšlející šikovná ruka k dílu. Úkol na vás čeká vskutku nesnadný, ačkoliv již spousta podobných situací nastala i dříve, vzhledem k tomu že dnešní Piper není ničím ani zdaleka originálním. Ba právě naopak, autoři se pustili do již mnohokrát prozkoumané vody a vzniklo z toho vskutku zajímavé, chytlavé a zábavné dílko – co vám budu povídat, posuďte sami.

Jedno pokažené, rozbité a rozházené potrubí dokáže způsobit opravdu hodně problémů, o čemž se můžete ostatně na vlastní kůži přesvědčit. Možností je totiž hodně a ta správná je bohužel pouze jediná. 

Piper Bez sebemenšího nářadí či nápovědy jste vhozeni okamžitě do akce. K dispozici tedy před sebou vždy máte dvě částečky potrubí umístěné pevně v horní a spodní stěně a další části všemožně rozházené po hrací ploše. Na vás bude logickou úvahou přijít na to, kam který kousíček patří, umístit ho tam a potrubí kompletně dokončit. Zpočátku bude vše velice snadné a získávat budete heslo za heslem, jež však není potřeba si ani zapisovat, neboť budete mít dokončenou další misi dřív než byste okem mrknuli. Později se však uschovávání hesel bezpochyby vyplatí. Přijdou totiž chvíle, kdy si prostě nebudete vědět rady.

Když by vás snad klasický mód omrzel, je zde k dispozici ještě jeden, podstatně těžší, neboť klade nároky nejen na vaši šedou kůru mozkovou, nýbrž po vás požaduje i rychlé rozhodování a hbitost. V zásobě totiž máte jen pořádPiper ně omezený počet pohybů, žádné zkoušení jak by to mohlo pasovat tedy ani v nejmenším nepřipadá v úvahu. Zde musíte jít na jisto a občas také sáhnout po kompromisu. Jestliže jsou totiž na placu čtyři kostičky a číslo nahoře obrazovky ukazuje pouze dva možné pohyby je logicky jasné, že prostě nemůžete bez toho abyste si přičarovali dva další pohyby (což je pochopitelně nemožné) pohnuli všemi kousky. Je třeba tedy ty nepotřebné vynechat a pohnout jen těmi nejpodstatnějšími. Kulička pak volným místem proletí a stejně budete mít na účte další vítězství. Po stránce zpracování rozhodně nelze hře nic vyčíst, vždyť natolik podařenou 3D grafikou se může pyšnit jen málo podobných her, pokud vůbec nějaká. Po této stránce má hra tedy rozhodně navrch a nabyté bodíky neztrácí ani po hratelnostní stránce. Zkráceně řečeno: po všech stránkách povedená hříčka.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz