Pisankowy Klopot - vajíčka a králíčci

  12:00aktualizováno  20. února 8:56
Třeba nechápete, co dělá hra s jasnou velikonoční tématikou v naší nabídce právě teď... nebojte, nespletli jsme si datum, jen vám přinášíme starší záležitost od našich severních sousedů.
60

Pisankowy Klopot

Platforma: Freeware
Výrobce: Tropik Games

Stáhnout

Pisankowy KlopotVzhledem k tomu, jak blízko to máme do Polska, je jistě každému jasné, odkud Pisankowy Klopot ve skutečnosti pochází. Co se polských freeware her týče, jsem zvyklá na poměrně vysoce nasazenou kvalitu i když pravda, také na anglickou lokalizaci. Ta je v dnešní době nezbytnou výbavou každé freewarovky, čehož si bohužel nebyli autoři této záležitosti vědomi. Menu tedy najdete striktně Pisankowy Klopotv polštině, porozumět mu ale nebude pro Čecha vůbec složité. Myslím že si snad každý dokáže velice dobře představit, co se skrývá pod označením „Nowa Gra“ a podobně.

Hned na úvod se omlouvám za takové malé tématické odbočení. Hlavním motivem této hopsačky jsou totiž velikonoce, které se sice blíží, stále nás od nich ale dělí minimálně několik týdnů. Berte tedy Pisankowy Klopot jako takovou malou generálku. Ono je vlastně dost možné, že po zahrání této záležitosti již nebudete chtít velikonoce ani vidět. Celé herní okolí je totiž poseto krásně namalovanými vajíčky, čokoládovými zajíčky a v neposlední řadě také mečícími kozami. Tyto všechny máte za úkol sbírat jak vám předvede první level, kde vlastně nečeká jediné nebezpečí. TPisankowy Klopotrochu s nadsázkou jej tedy lze označit za tutoriál, jež je předzvěstí toho, co vás čeká posléze. Tak jako tak půjde o sbírání, ovšem do cesty se připletou první překážky. Ty jsou v tomto případě vždy neživé. To v praxi znamená většinou bodáky, ovšem velice záludně položené. Jejich poloha mnohdy hraničí i s překonatelností, což není dobře. Kupříkladu hned v druhém levelu jsem se v konečné fázi sekla na jednom hodně zapeklitém místě, které je ze všech stran obestavěno bodáky a trefit se do té úzké mezery, která je pro váš skok připravena, není věru nic snadného. Na tomto fleku jsem ztratila ani nevím kolik levelů a myslím že zcela zbytečně – autoři zkrátka tuto část lehce nedomysleli a opakované hraní k obrazovce nikoho nepřiváže. Na druhou stranu museli obtížnost trochu vytáhnout nahoru, neboť projekt vybavili pouze 4 levely. A to je číslo opravdu ne zrovna vysoké.

Více-méně kladné hodnocení je třeba pronést na účet technického zpracování. To sice mohlo být o fous lepší, zato ale slušně hýří barvičkama. Možná škoda jen stále se opakujících prvků, díky nimž se stává Pisankowy Klopot lehce stereotypním.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz