Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pixel Land Blast – ujetá střílečka

aktualizováno 
Pamatujete na sezení před propojenou televizi s prastarou konzoli? Na prvopočátky videoherní zábavy? Pak vás možná svým ujetým nápadem Pixel Land Blast jako jednoho z mála žijících lidí potěší.
50

Pixel Land Blast

Platforma: Freeware
Výrobce: Kevin Berryman

  • Angry Video Game Geek
  • Všechno ostatní

Stáhnout

plb_01Možná to taky znáte. Hluboká noc se láme v brzké ráno, dobrá nálada by mohla kondenzovat, a dříve či později vás či někoho z vašich přátel napadne opravdu hodně vtipně-špatný námět na film, seriál nebo hru. Ať už jde o válečnou epiku o útoku milionů bojových psů na nacistický Berlín či tklivou story o lásce mezi třemi zombies, démon alkoholu a rekreačních drog vám všem tuto ideu naštěstí brzy odsune hluboko do paměti a zařadí ji kamsi mezi datum narození vašich prarodičů a chemické vyjádření fotosyntézy. Bohužel, Kevin Berryman, autor dnešní zboku viděné 2D střílečky Pixel Land Blast, na svůj šílený nápad nejen že nezapomněl, ale rozhodl se ho dokonce i realizovat.

Co nás čeká? Máme tu naprosto tragicky průměrné poletování zleva doprava světem videoher. Ovládáte létajícího Angry Video Game Nerda, čili v překladu Naštvaného videoherního nerda (ne, nerd nemá český ekvivalent, učte se), který bojuje proti záplavě špatných her. Dočkáte se tak klasických propriet létavých stříleček, jako power-upů a bonusů zlepšujících vám zdraví.

plb_02Jeden element hratelnosti Pixel Land Blast je vpravdě unikátní, a to přehuštění prostředí nepříteli. Zatímco v Raptorovi a jeho klonech jste predátorem většinou vy, v Pixel Land Blast je "špatných videoher" tolik, že hra nakračuje spíše k žánru survival her. I přes tento mírně originální nápad, a i přes šílené zasazení, vytváří Pixel Land Blast v hráčích přinejlepším indiferentní pocity. Čili takové, kdy je vám hra úplně ukradená.

Zásadním problémem je, že Pixel Land Blast sázel především na ono vtipně ujeté zasazení. Namísto toho, aby se na vás valily vtipy kadencí blasteru Angry Video Game Nerda se ale spíše nad hrou samotnou podivíte. Humor je sice subjektivní, ale třeba arkáda Ultimate Lame Ship Game V13 Alpha 33g dovedla díky neustálé salvě nesmyslných power-upů rozesmát. Na rozdíl od Pixel Land Blast. Pokud mě paměť neklame, podobným způsobem nevtipnou a nudnou hru jsem tu neměl od Pasta Masteru, což je rok a půl zpátky.

plb_03Ve výsledku je tak Pixel Land Blast pouhou průměrnou arkádovou střílečkou s průměrným zasazením a průměrnou hratelností. Neurazí, ani nepotěší. Pokud se chcete pobavit... jděte se raději projít jarními parky nebo s přáteli vymýšlejte špatné náměty na filmy, hry či seriály. Pokud možno je ale, narozdíl od Kevina, nikdy nezhmotňujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz