Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pizza Boy – doručte pizzy hladovým dinosaurům

  12:00aktualizováno  24. ledna 9:01
Jestliže jste nadšeni ze skákaček typu Jazz Jackrabbit nebo Mario, tak byste neměli přehlédnout jejich podobného, leč trochu zastarale vypadajícího nástupce jménem Pizza Boy.

Pizza Boy

Platforma: Shareware
Výrobce: OutHouse Software

Stáhnout

Pizza Boy Jak bylo naznačeno v úvodu, jde o klasickou hopsačku, která jakoby z oka Mariovi vypadla. Dnešní hra akorát není freeware, ale shareware. V této omezené verzi si můžete zaskákat jen v pěti levelech a dalších pěti bonusových, nicméně na drobné odreagování vám to bude celkem stačit. Vaším primárním cílem je doručit v pořádku pizzy vyčerpaným dinosaurům, kteří v této zemi přežili. Cestu vám samozřejmě bude ztěžovat horda nepřátel a různé nalíčené pastičky. Také je nutno si poradit s hledáním všemožných klíčů a dojít si pro ně a vybojovat je bývá na delší dobu. Vaším sekundárním cílem je nashromáždit co největší score, což není tak enormně důležité.

Cestu vám nebudou kazit jen živé bytosti. Vy všichni, kdo jste hráli nějakou tu legendární hopsačku, Pizza Boy si vzpomenete, jak bylo obtížné na některých místech něco přeskočit. Zde je to obdobné. Chce to nějakou tu chvíli trénovat zručnost. Hra si ovšem zřejmě vzala leccos i ze stařičkých Prehistoriků a to konkrétně výtahy, které tu máte také. Musíte si plánovat, jak a kdy na ně naskočíte, a jestliže náhodou spadnete, tak musíte počítat s tím, že si vás podají bodáky, tudíž přijdete o jeden život z pěti dostupných. Zdá-li se vám hra jednoduchá, můžete zvolit jednu z těžších obtížností, které jsou zde tři.

I když hra vypadá hodně zastarale, není nutné mít ke grafice nějaké velké výtky (až na příšerně nízké rozlišení). I jednodušší grafické zpracování se může líbit, ovšem jak komu. Na rovinu řečeno „hodně odfláknutou“ grafiku naštěstí překrývá velmi dobrá hratelnost. Sice budete mít problémy s přesným načasováním některých vašich akcí (po několikátém neúspěchu budete mít chuť označit adresář Pizza Boy a stisknout klávesu Delete), ale to nějak přežijete ;-)!

Pizza BoyHudba a zvuky na tom nejsou špatně. Je toho dost, vše bylo originálně vytvořeno a dá se to kupodivu i celkem poslouchat.

Shrnutím vám hru Pizza Boy určitě doporučuji vyzkoušet, protože na nějaké chvíle vás opravdu příjemně zabaví a potom třeba můžete zkoušet těžší a těžší obtížnosti a pokoušet své nervy. Hlavně musíme ocenit nijak moc extrémní HW nároky, velikost a možnost stáhnout jinou verzi, která běží na operačním systému Linux.


Autor:


Témata: Linux

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz