Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pizza Boy – doručte pizzy hladovým dinosaurům

  12:00aktualizováno  24. ledna 9:01
Jestliže jste nadšeni ze skákaček typu Jazz Jackrabbit nebo Mario, tak byste neměli přehlédnout jejich podobného, leč trochu zastarale vypadajícího nástupce jménem Pizza Boy.

Pizza Boy

Platforma: Shareware
Výrobce: OutHouse Software

Stáhnout

Pizza Boy Jak bylo naznačeno v úvodu, jde o klasickou hopsačku, která jakoby z oka Mariovi vypadla. Dnešní hra akorát není freeware, ale shareware. V této omezené verzi si můžete zaskákat jen v pěti levelech a dalších pěti bonusových, nicméně na drobné odreagování vám to bude celkem stačit. Vaším primárním cílem je doručit v pořádku pizzy vyčerpaným dinosaurům, kteří v této zemi přežili. Cestu vám samozřejmě bude ztěžovat horda nepřátel a různé nalíčené pastičky. Také je nutno si poradit s hledáním všemožných klíčů a dojít si pro ně a vybojovat je bývá na delší dobu. Vaším sekundárním cílem je nashromáždit co největší score, což není tak enormně důležité.

Cestu vám nebudou kazit jen živé bytosti. Vy všichni, kdo jste hráli nějakou tu legendární hopsačku, Pizza Boy si vzpomenete, jak bylo obtížné na některých místech něco přeskočit. Zde je to obdobné. Chce to nějakou tu chvíli trénovat zručnost. Hra si ovšem zřejmě vzala leccos i ze stařičkých Prehistoriků a to konkrétně výtahy, které tu máte také. Musíte si plánovat, jak a kdy na ně naskočíte, a jestliže náhodou spadnete, tak musíte počítat s tím, že si vás podají bodáky, tudíž přijdete o jeden život z pěti dostupných. Zdá-li se vám hra jednoduchá, můžete zvolit jednu z těžších obtížností, které jsou zde tři.

I když hra vypadá hodně zastarale, není nutné mít ke grafice nějaké velké výtky (až na příšerně nízké rozlišení). I jednodušší grafické zpracování se může líbit, ovšem jak komu. Na rovinu řečeno „hodně odfláknutou“ grafiku naštěstí překrývá velmi dobrá hratelnost. Sice budete mít problémy s přesným načasováním některých vašich akcí (po několikátém neúspěchu budete mít chuť označit adresář Pizza Boy a stisknout klávesu Delete), ale to nějak přežijete ;-)!

Pizza BoyHudba a zvuky na tom nejsou špatně. Je toho dost, vše bylo originálně vytvořeno a dá se to kupodivu i celkem poslouchat.

Shrnutím vám hru Pizza Boy určitě doporučuji vyzkoušet, protože na nějaké chvíle vás opravdu příjemně zabaví a potom třeba můžete zkoušet těžší a těžší obtížnosti a pokoušet své nervy. Hlavně musíme ocenit nijak moc extrémní HW nároky, velikost a možnost stáhnout jinou verzi, která běží na operačním systému Linux.


Autor:


Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz