Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plane Arcade - finále se blíží

  12:00aktualizováno  10. září 3:02
Před pár měsíci jsme vám přinesli exluzivní preview v té době ještě na poměrně ranou verzi hry Plane Arcade. Čas však nemilosrdně uhání kupředu a tak nás velice zajímalo, jestlipak 3DGAMES s tvorbou nějak výrazně pokročili. A také, že ano - jejich připravovaný titul je na tom kvalitativně opět mnohem lépe.

Shisen ShoNa poli českých freeware her poslední dobu není o kvalitní hry nouze. Jmenovitě výtečné adventury „Mrtvé město“, „Únos aneb Tajemství lesa, či „Doktor Bohuš“. Troufám si však říci, že ty pořádné pecky teprve přijdou. Jednou z těch nejočekávanějších je i letecký simulátor Plane Arcade od 3DGAMES. Co vše se od doby, kdy jsme měli zapůjčenou dosti ranou verzi změnilo? Dalo by se říci, že kompletně všechno. Hned zprvu vás překvapí dalo by se říci profesionálně vypadající menu. Možností v nastavení je opravdu pořádná kupa, přes rozlišení a různé grafické efekty až po nastavení ovládání, či nastavení dalších užitečných featurek.

Shisen ShoPo prokousání se již zmiňovaným nastavením vám nebrání nic v tom, aby jste se vrhli skrz hlavní zápletku. Zde máte však na výběr a to konkrétně ze dvou možností. Bitva je mód, kde jednoduše ničíte vše co se hýbě není nic zvláštního....ovšem ten pravý skvost se skrývá jinde. Do Plane Arcade je totiž zabudována i kampaň. A to ne ledajaká. V této betaverzi je k dispozici 5 hratelných misí a finální produkt jich má mít dokonce něco kolem 16. To je na freeware opravdu unikát, co říkáte? Budete se probojovávat přes nepřátelské dělostřelecké linie, létat nad zarostlými kaňóny, vznášet se nad vyprahlou pouští. Zkrátka vše co vás jen napadne.

Teď však hezky popořadě. Na začátku každé mise dostanete bojový úkol. Z počátku to bývá pouhé sestřelení nepřátelských letadel, později však začne přituhovat a vy budete nuceni ničit vojenské základy, elektrárny a další důležité objekty. To jak se s tím poperete je jen a jen na vás. K dispozici je zatím kulomet a bomby. První zmiňovaný se hodí spíše na letouny, přičemž bomby využijete zejména na opevněné budovy, či pozemní jednotky.

Ovládaní je pro tento žánr klasické, klávesou shift přidáváte rychlost, myší zahýbáte a střílíte. Vše naprosto výborně sedí, fyzikální model je kvalitní - nemám tedy výtekShisen Sho.

 A co další důležitá věc. Jakpak je na tom inteligence soupeře? Podle mého názoru velmi dobře. Téměř se nestane, aby počítač zničeho nic začal panikařit a útočit. Vrhá se do „attacku“ většinou s parťáky a spolehá na moment přečíslení. Občas tedy dokáže pěkně zavařit a tak by to ve správné hře mělo být. Není totiž nic horšího, než když si hezky poletujete a najednou se na vás vyrojí kupa ozbrojených, strach nahánějících bombardérů se stíhačkou v čele. Opravdu parádní pocit :). Naštěstí většinou o pohybujících se nepřátelích víte a to díky radaru v levém rohu obrazovky(výtečná věc).

Jak je na tom grafické zpracování? Jestli 3DGAMES v kvalitě jejich titulu pokročili, u grafiky v Plane Arcade to platí dvojnásob. Vše vypadá naprosto úžasně...co víc, hýbe se to krásně i na starších strojích. Troufám si říci, že v tomto ohledu by se tento produkt mohl rovnat s kdejakým produktem komerčním. Výtečné jsou i animace vrtulí u letadel, jedním slovem „delikatesa“.

Audio, další stěžejní věc, která se čím dál tím víc řadí k základním bodům, každého pořádného titulu. Ani to nezklame. Tak atmosférickou hudbu jsem už dlouho neslyšel. Zvuky? Chvílemi jsem myslel, že kolem našeho paneláků lítá ozbrojený letoun. Naštěstí se mi to zdálo. Ne nepřeháním, nevím jak to 3DGAMES dělají, ale jedno je jisté. Kvalitní hry dělat umí, což už nejednou dokázali. A jak to tak vypadá umět budou. Pokud tedy Plane Arcade dokončí( a my doufáme, že jo), budeme se všichni moci těšit na opravdu výtečnou akci. Přejeme jim tedy hodně štěstí.

Autor:


Témata: Stíhačka

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....Najdete na iDNES.cz