Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planet Centauri okatě vykrádá Terrarii, ale hraje se skvěle

  20:00aktualizováno  20:00
Bavila vás Terraria? Pak vás stoprocentně bude bavit i Planet Centauri, která se ani nesnaží zakrývat, jak moc je podobná prvně jmenované hře. Otevřený svět plný dobrodružství vás vítá a je jen na vás, jakým způsobem se v něm pokusíte přežít.
80

Planet Centauri

Platforma: Freeware
Výrobce: Permadeath Studios

  • pěkná 2D grafika a atmosféra
  • spousta možností
  • otevřený svět
  • prostě klon Terrarie, což byla sama o sobě skvělá hra
  • nijak neskrývané kopírování a vykrádání cizích nápadů
  • chybky v ovládání

Stáhnout

Planet Centauri | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Planet Centauri

Kradení v herním průmyslu dosáhlo maxima. Už se nekopírují jen nápady, ale rovnou celé hry. Planet Centauri je na oko stejná jako slavný indie hit Terraria a vůbec se za to nestydí. Nicméně, ačkoliv pro takové počínání můžeme mít etické výhrady, je plusem především pro nás, že si můžeme Planet Centauri bezplatně zahrát. Třebaže je teprve v rané verzi, hraje se výborně.

Planet Centauri

Hra se nachází na Kickstarteru jako jeden z mála titulů, které hráče zaujaly natolik, že je jen otázkou času, než se z Planet Centauri stane plnohodnotná komerční hra. Do té doby můžeme vzít za vděk tímto demem. Nenechte se mýlit, ačkoliv jde jen o demo, obsahuje naprostou většinu toho, co uvidíme ve finální verzi. Jen bůh ví, jak se bude dařit hře, která tak extrémním způsobem vykrádá slavnější a starší vzor, ve chvíli, kdy za ni budou muset hráči platit. Ale to nás nyní nemusí trápit.  

Planet Centauri

Planet Centauri je stejně jakoTerraria otevřená 2D arkáda harmonicky kombinující stavění, průzkum, boje a vyrábění předmětů v magicky působícím a náhodně generovaném prostředí. Její otevřený svět nabízí desítky možností, jak a co vůbec dělat, a tak záleží jen na vás, jestli se vaší devízou stane mlácení potvor, nebo stavění hradů a obranných valů.

Planet Centauri

Prostředí se mění podle vygenerovaného biomu. Stejně tak nepřátelé, předměty a nakonec i hudba. Na zamrzlých pláních narazíte na ledové muže, v lesích zase na víly a tak podobně. Protože nepřátelé se v této hře objevují velmi často, není dobré zůstávat na povrchu moc dlouho. Pomocí krumpáče se můžete podívat do „útrob“ světa, nacházet drahé kovy, drahokamy nebo bojovat s všemožnými bossy.

Planet Centauri

Stejně tak ovšem můžete bezpečí najít ve vlastnoručně postaveném domě nebo hradu. Sekerou pokácíte několik prvních stromů, seberete dřevo a postavíte si první srub. Pak to jde ruku v ruce s vaší fantazií. Můžete se stát kouzelníkem nebo si třeba postavit smrtícího robota a házet po monstrech granáty. Záleží jen na vás, hra vám nedá žádný úkol. Musíte jen přežít.

Planet Centauri

Planet Centauri je skvělá hra, ale musíte jí předem odpustit tu neskutečnou drzost přiživovat se na nápadech druhých. Máte v ní skoro neomezené možnosti a vydrží vám velmi dlouho. Samozřejmě s sebou nese i několik chybek, jako jsou občasné problémy s grafikou na některých konfiguracích, nešikovné ovládání inventáře a podobně. Největším problémem je ale to, že jakýkoliv její herní prvek bude muset být porovnáván se slavnějším bratříčkem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: otevřený svět

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz