Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planet Earth Crusaders - taktické souboje

aktualizováno 
Na planetu Zemi zase útočí banda robotických nepřátel z vesmíru. Tentokráte se jedná o roboty všech možných tvarů, velikostí, s nimiž budeme společně s týmem bojovat za obsazení strategických bodů.
70

Planet Earth Crusaders

Platforma: Freeware
Výrobce: andor00

  • taktická akce v singleplayeru
  • kvalitní umělá inteligence
  • chybějící kampaň

Stáhnout

Planet Earth Crusaders

Planet Earth CrusadersPlanet Earth Crusaders je projekt vytvořený podle starých známých konvencí a jedná se tedy o shora viděnou akční hru, která nejvíce připomíná klasické multiplayerové střílečky. Ve skutečnosti ale o multiplayer hru nejde a vychutnáte si ji i v jednom hráči na svém vlastním počítači. Příběh je opravdu nedůležitý, pokud ho ale pro správné nasátí atmosféry potřebujete znát, pak vězte že zemi opět zasáhla invaze nepřátelských robotů, které musíte jakožto člen speciální jednotky zlikvidovat.

Co bych považovala za slabinu hry, to je chybějící kampaň. Ačkoliv se v příběhu opravdu není čeho chytit a je nesmírně klišovitý, nějakou motivující sérií misí bychom si rozhodně líbit nechali a určitě by si za ni hra odnesla také několik plusových bodů Planet Earth Crusadersdo konečného hodnocení. Takto musíme vycházet z koncepce poměrně jednoduché hry akčního ražení, kde budete zcela přímočaře střílet po protivnících.

Začínáte tedy jako voják a to s několika různými povoláními. Na výběr jsou celkově čtyři a měnit je můžete i během hry (tedy ve chvíli, kdy se zabijete). Nejlepší je vyzkoušet všechny, jen tak zjistíte, který vám vyhovuje více. Každý má čtveřici unikátních schopností, které se neprojevují jen co se hlavní zbraně týče, ačkoliv i to hraje roli. A tak s jedním vyrazíte do boje se samopalem, jiný vám nabídne přesnější a silnější sniperku, jindy si musíte vystačit s opravdu malým nožíkem. Slabší zbraň ale pochopitelně kompenzují ostatní výhody co se dalších schopností týče.

Planet Earth CrusadersZvolené postavě musí odpovídat i styl hry a tak nemůžete se samopalem proti protivníkům vyběhnout stejně jako když máte v rukou sniperku, což dává projektu jistou variabilitu. Jinak je cílem obsadit několik strategických bodů, které máte v držení vy nebo váš protivník. Samozřejmě to bude znamenat zabít velké množství nepřátel, kteří se stejně jako vy neustále respawnují a skutečně mrtví jsou tedy jen několik málo sekund. Výhodou je různorodost okolí, kde narazíte na celou řadu míst k ukrytí, tedy betonových boxů a jakoby interiérových oblastí a všude tam se budou bojovat!

Bohužel má Planet Earth Crusaders celou řadu temnějších stránek jako je grafická stránka laděná do velmi jednoduchých tvarů a barev. I hratelnost mohla být lepší, ačkoliv umělé inteligenci není prakticky co vytknout, což je opravdu chvályhodné vzhledem k tomu, že se jedná o týmovou akční hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

1 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz