Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planet of plant - nebezpečné rostliny

aktualizováno 
Asi jen málo kdo by si pomyslel, že rostliny mohou být nějakým způsobem nebezpečné pro lidské obyvatele naší planety. A skutečně! Bojovat proti nim budete v této akci kombinované s arkádou.
71

Planet of plant

Platforma: Freeware
Výrobce: oko

  • docela slušná hratelnost
  • místy vysoká obtížnost

Stáhnout

Planet of plant

Planet of plantPlanet of Plant je zábavnou arkádovou hrou, která nás přenese do budoucnosti, nikoliv ale příliš vzdálené. Konkrétně jde o rok 2025, kdy se představíte v roli chlapíka jménem Gerkin Aleskav. Ten byl společně s 200 dalšími jedinci vyslán do akce, která si klade za cíl očistit planetu od nechtěné vegetace, která v případě zdejších levelů dokonce nebezpečně ožívá a ohrožuje vás. 

Základním konceptem je arkádová hra, což znamená zboku viděnou 3D hru, která je rozdělena na samostatné levely. Každým se bude potřeba prodrat za pomocí vlastní zbraně a to zabíjením poměrně obrovského počtu nepřátelských jednotek. Zbraň tedy bude vaší věrnou průvodkyní, z níž budete sypat projektily po velkém množství. Protivníci se budou občas rodit ze Planet of plantzemě přímo před vámi, jindy se k vám hrdě vydají hned ve chvíli, kdy vás uvidí. Tento způsob je velmi příjemný, neboť dokážete využít jejich špatné inteligence a okolního terénu ve svůj prospěch. To v praxi vypadá tak, že sami couvnete o plošinku doleva a v mezeře před vámi zapadne většina vašich problémů a to bez toho, abyste alespoň vystřelili. I když z tohoto popisu mohou vypadat nepřátelé příliš tupě, není tomu tak a vzhledem k jejich množství je tato vaše výhoda alespoň malou satisfakcí za to, vůči jaké přesile se musíte stavět. Dalším typem nepřátel jsou statičtí, kteří jakoby zapustili kořeny do země a tak jsou pro vás na jednu stranu snazším cílem. 

Pár slov je nutné věnovat zbraním, u kterých je několik málo specifik. Na prvním místě je to let projektilů, který není přímý jako v jiných hrách. Vše se různě Planet of plantvychyluje, jednou projektil vyletí nahoru, jindy pro změnu dolů a tak míření prakticky nepřichází v úvahu. Další specifikem je fakt, že si nové zbraně můžete přímo za běhu nakupovat. Na trati se nachází malé váčky s penězi a za několik málo stovek je již silnější zbraň s více proudy projektilů, což je pochopitelně daleko silnější. Důležité je brát v potaz to, že každá rána vás vysiluje, což ukazuje stupnice v horní části obrazovky. Pokud vystřelíte v krátké době několikrát a dojde k vyčerpání stupnice, padnete zcela vysíleni k zemi do chvíle, než se stupnice zase vybije, což je otázka několika málo sekund. Během těch jste naprosto bezbranní a tak vás mohou protivníci klidně i usmrtit. Těmto stavům byste se tedy měli co možná nejvíce vyhýbat. 

Celkově je Planet of Plant vzhledem k mnoha nápadům velmi solidní hrou. Bohužel má hodně velkých mínusů spojených s kolizí nepřátel s okolím. Velmi často se setkáte s tím, kdy nečekaně mezerou propadnete a nebo si protivníci vykračují pod mapou, kde je podle všeho pevná zem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz