Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planet Wars 3000 - slizká vesmírná havěť

  12:00aktualizováno  1:29
Zdecimované lidstvo hledá útočiště v hlubinách vesmíru. Zde však na něj čeká nebezpečí ještě záludnější - nepřátelská mimozemská rasa. V roli důstojníka budete velet celé armádě, která se obrovské přesile ve stylu Hvězdné pěchoty postaví.
70

Planet Wars 3000

Platforma:
Výrobce: Colej_uk

Stáhnout

Planet Wars 3000Nukleární válka zdecimovala lidstvo na mizivý zlomek původní populace. Aby mohla vůbec naše rasa přežít, bylo třeba najít nový a nezamořený domov někdy v hlubinách vesmíru. S rozdílem dvaceti let byly vyslány obrovské transportní lodě na dvě různé planety. Po čase se však kontakt mezi nimi přerušil. A lidstvo stanulo tváří v tvář novému nepříteli.

Pokud jste viděli film Hvězdná pěchota, možná jste pocítili bezmocnost nad drtivou přesilou slizkých mimozemských brouků. Ostatně velmi blízké pocity dokázala navodit i výborná česká akce Starship Trooper. U Planet Wars 3000 nacházíme některé podobné prvky: bojovník stojící proti přesile na vyprahlé poušti a nutnost maximální pozornosti s každým krokem. Přesto si PW 3000 navíc zaslouží nálepku taktické akce, protože zde více než kde jinde musíte spolupracovat s počítačem ovládaným zbytkem vaší armády.

Planet Wars 3000Každá mise se sestává z krátkých pasáží, při nichž se postupně přesunujete skrz mapu. Jakmile vyčistíte danou oblast od mimozemšťanů, můžete se o kus posunout. Ve hře ovládáte jednoho až tři důstojníky, jež velí skupince vojáků. A abyste to neměli tak jednoduché, mají slizáci podivnou vlastnost poznat, že právě vy jste šéfem a častěji si vás vybírají za svůj cíl. Jedním z geniálních nápadů je vlastní bodovací systém. Proužek s ubývajícím zdravím nahrazuje princip známý z mlátiček. Za každého mrtvého emzáka se vám připíše bod, naopak za každého mrtvého člena vašeho komanda vám jeden ubude. Maximálně můžete mít na kontě 30 bodů, pokud klesne stav na nulu, hra skončí. Každá pasáž je tak přetahovanou o body a vyžaduje důsledné taktické uvažování. Vaše armáda je totiž mimořádně tupá, vojáčci si najdou nějakou pozici a střílí ostošest. To, že je nepřítel úplně na druhé straně, už jaksi neřeší. 

V roli velitele si sice můžete chvilku hrát na Arnieho a schopnost přesné střelby a rychlých reakcí bude patřit k nezbytným, přesto leží na vašich bedrech úkol mnohem podstatnější. Vy totiž rozhodujete, kolik členů bude mít vaše jednotka, můžete přivolat posily v podobě paravýsadku, Planet Wars 3000 zařídit bombardování dané oblasti nebo povolat do boje nějakého těžkotonážního pomocníka, střílnu nebo vozidlo. Tím se ale zase vystavujete nebezpečí, neboť stejně lehce můžete přijít o skupinu dvaceti nebo dvou vojáčků, což už se samozřejmě podepíše na bodových váhách.

Dvourozměrná grafika má své kouzlo a jednotlivé lokace jsou detailně prokreslené, postavičky dobře rozanimované. U jednotlivých misí nechybí krátká intra a brífinky, velmi povedenou stránkou jsou realistické zvuky. Pokud máte rádi masové akce jako v Modern War 3 a zároveň rádi taktizujete ve stylu Hakaimanu, pak jsou Planet Wars 3000 hezkou syntézou a pověstnou zlatou střední cestou. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz