Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planeta příšer 2 - leťte pro recept na Mars

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:15
Píše se rok 2056 a jedna velká Cola-loková společnost na Zemi zjistila, že podle svého odbytového grafu za posledních pět let výrazně poklesl zájem o jí vyráběný nápoj, což ji silně znepokojilo. Vedení firmy proto rozhodlo, že budete vysláni na Mars, abyste tam ukradli recept na Mart-colu, která je skvělým nápojem. Jeho výroba by mohla společnosti získat zpět ztracené pozice na trhu.

Planeta příšer 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatko

Stáhnout

Planeta příšer 2

Ocitnete se tedy v raketě na Marsu a budete se muset prostřílet přes marťanské letectvo, pozemní vojsko a jejich raketové základny k finálnímu cíli, kde po dalších bojích konečně získáte pro společnost, která vás na Mars vyslala, onen zázračný recept na Mart-colu, což je úkol, který jste od pomalu krachující společnosti na Zemi, vyrábějící Cola-loku dostali. Vaše cesta ale ihned od začátku není vůbec jednoduchou záležitostí. Letíte v raketě a zpočátku máte k dispozici pouze kulomet, naštěstí s neomezeným počtem nábojů, který však střílí pouze dopředu. Cestou si dobře všímejte červených terčíků, které musíte sestřelovat, abyste tak rozmnožili zbrojní vybavení své rakety.

Sestřelováním těchto červených terčíků během svého letu tak získáte nejdříve další kulomet, střílející dozadu a postupně se dovybavíte dvojkulometem, ba dokonce trojkulometem, přibyde vám i laserová zbraň, střílející bez přestání nahoru i dolu, takže vaše šance na splnění úkolu se neustále zvyšují, neboť sestřelit vaši raketu bude pro Marťany stále obtížnější. Nemyslete si však, že let je procházka růžovým sadem, neboť i Marťané mají k dispozici velmi účinné zbraně. Především se snaží, seč jim síly stačí, ochraňovat již zmíněné červené terčíky, jejichž rozstřílení tak obrovsky rozmnožuje palebnou sílu rakety, ve které letíte. Přitom sbírání těchto terčíků je nezbytnou podmínkou pro zdárný let.

Planeta příšer 2

Nejdříve se tedy utkáte s marťanským letectvem, které má opravdu svéráznou bojovou techniku. Nejedná se totiž o letadla, ale o super draky, kteří ze svých ohnivých tlam vypouštějí rakety, které jsou velmi nebezpečné a stačí pouze jediný zásah a máte po letu. Nestačí se však poze vyhýbat těmto vystřeleným raketám, musíte ještě uhýbat těmto drakům, jinak při srážce s nimi dopadnete stejně, jak po zásahu raketou. Postupně se do boje budou přidávat i jejich pozemní vojska a raketové pozemní základny, takže budete mít spoustu práce, jak proklouznout dále a musíte se pekelně soustředit, prostě bude velmi záležet na postřehu a taktice letu. V další fázi letu budete moci zachytit oranžovou kouli, další vynikající zbraň.

Planeta příšer 2

Při letu totiž narazíte na obrovské dračí hlavy a jiné příšery, které nelze zničit stávajícími zbraněmi, ale pouze touto koulí. Tu si můžete přichytit na všechny strany rakety, ve které letíte, její vystřelení však směřuje jen tím směrem, na které straně ji máte připevněnu. To je opět další taktický problém, neboť příšera se může objevit na jiné straně, než kde jste ji očekávali a pak ji nemůžete zničit. Předností této koule je ta skutečnost, že po zásahu cíle se k vám znovu vrací, takže o ni nepříjdete. Opět je však nutné dávat pozor, kam ji na raketu po návratu připevníte. Vlastnit tuto kouli je pro další úspěšný let naprosto nezbytné, bez ní nemáte žádnou šanci let dokončit a splnit tak zadaný úkol.

Hra je velmi pěkně graficky ztvárněna v 3D ručně kresleném obraze, ale jako všechny hry od tohoto autora je v některých pasážích předrenderovaná, tím se mění možnost vašeho pohybu, což mi způsobovalo někdy velké problémy a potíže, než jsem zjistila tuto skutečnost a přizpůsobila se jí. Má skvělý hudební doprovod a stejně kvalitní zvukové efekty, stojí určitě za to si ji zahrát. Je lehce ovladatelná, vystačíte si s kurzorovými šipkami, mezerníkem a klávesou Tab. Na začátku obržíte tři životy. Tak co, dokážete pomoci naši pozemské společnosti získat recept na Mart-colu a zachránit ji tak před jinak neodvratným krachem? Zkuste to, za pokus to stojí!

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz