Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Planeta-X – zachraňte svět před zkázou

  12:00aktualizováno  15. srpna 6:59
Píše se rok 2153 a vy odlétáte se svým vesmírným korábem na desátou planetu Sluneční soustavy, aby jste zachránili nejen firmu Jan Becher, ale možná i celý svět před zhoubnými nemocemi.
50

Planeta-X

Platforma: Freeware
Výrobce: Shawn Guzzo

Stáhnout

PlanetaX Lze se u nás živit tvorbou herního softwaru? Tato otázka zajímá určitě nejednoho člověka a nejeden vývojář o tom na druhou stranu ví své. Existovalo a ještě stále existuje dost týmů, které se zabývají profesionální tvorbou komerčních počítačových games. Několik známějších za všechny - Zima Software, Pterodon Software, Illusion Softworks, Future Games, Napoleon Games, Phoenix Arts, Maxon, Centauri Production a další. Pokud chtějí společnosti vyvíjející herní software přežít, nemohou se většinou spoléhat jen na český trh, ale musí hledat možnosti v zahraničí. Většina z nich to také dělá a nebo se již přeorientovala na nějaká výnosnější softwarová odvětví, jako je v současné době například tvorba internetových stránek.

Tvořím-li freewarový software, mám-li štěstí a jsem-li dost dobrý, mám šanci alespoň něco vyhrát v nějaké vývojářské soutěži. Existuje jich u nás už celkem slušný počet. Počínaje oblíbenou Becher Game (vyhlašovanou výrobcem populárního likéru), přes různé rychlosoutěže na serverech jako GameCode, JoyNet či ČeskéHry, dále pak přes soutěže typu GomoCup nebo aktuálně probíhající soutěž s Únosem až po vyhlášenou letní vývojářskou soutěž našeho serveru.

PlanetaX Dnešní arkáda nazvaná Planeta-X vznikla také jako produkt soutěže a sice zmíněné - Becher Game. Planeta-X mi nedávno byla přeposlána k zrecenzování a tak vám ji dnes předkládáme ke stažení.

A o co ve hře jde? Přesunete se do roku 2153. Je to jen necelé dva roky po objevení desáté planety naší Sluneční soustavy - Planety X. Při jejím objevování došlo k nalezení zajímavé a zároveň podivné přírodní anomálie, kolem níž se dnešní hra točí. Nikdo netuší, čím je způsobena - až na jednoho člověka - Jana Bechera. Ten ví, že se jedná o dnes již vyhynulou rostlinu, která je klíčovou pro přípravu Becherovky, která se proto také již více než 20 let nevyrábí. A tak máte za úkol odletět na Planetu X a odebrat vzorek výše uvedené rostliny. Pokud se vám to povede, zachráníte nejen firmu Jan Becher, ale možná i celý svět před zhoubnými nemocemi...

Ovládáte kosmické plavidlo řítící se vesmírem a jste ohrožování nepřeberným množstvím ze všech stran se objevujících objektů v podobě pevných částic pohybujících se kosmickým prostorem - meteoritů.

PlanetaX Naštěstí ale po nich můžete střílet a díky tomu se bránit nebezpečí zničení svého stroje. A o tom vlastně celá hra je. Navíc je tu několik málo bonusů, které vám bitvu zpestřují a pomáhají vám během poměrně stereotypní arkády neusnout. Jedna se o opravení vaší lodě z 15% nebo přidání střel, paliva či skóre.

Grafika hry je pěkná, vše je animováno - ať už pohyb vesmírné horniny, výbuchy nebo třeba rozpad samotné rakety.

Hra je doplněna zvuky i příjemně znějící muzikou, ta vás provází během celého vašeho putování neznámými končinami kosmu.

A teď poslední bonbónek - pokud dosáhnete dobrého score, můžete ho uploadovat i se vým jménem na internet, což potěší zejména náruživé hráče, kteří u hry vydrží sedět dlouhé hodiny jen kvůli tomu, aby dokázali, že jsou nejlepší.

Autorem Planety-X je Martin Mikloš z Nextcorp teamu a vytvořil ji v roce 2003.

Pokud si ji chcete stáhnout, není nic jednodušího, než kliknout na download...


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Témata: Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz