Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plasma Ball - futuristický volejbal

  12:00aktualizováno  1. srpna 11:45
Vzpomínáte na dvě hlavičky, které proti sobě hrály volejbal? A nebo na jejich plážové zpracování? Plasma Ball se právě touto hrou hodně inspiruje. Jenom v čase se posouváme do budoucnosti.
50

Plasma Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: Plasma Games

Stáhnout

plasmaball1

Nedokáži odhadnou, jestli se i v daleké budoucnosti bude hrát volejbal, nebo vyzniknou nějaké populárnější sporty, ale Plasma Ball je určitým klonem klasického volejbalu. I když je vidět futuristické ražení, klasické rysy volejbalu nelze Plasma Ball popřít.

Hrací plocha je rozdělena futuristickou sítí na dvě poloviny. Na každé půlce se nachází jinak barevné půlkruhy, které simulují hlavičky z klasického volejbalu. Do arény je vhozen speciální balón, který je efektně uchycen na lanech. Lana mají však spíše dekorativní charakter a nijak neovlivňují vlastnosti samotného balónu, který se chová naprosto přirozeně. Vaším půlkruhem se můžete pohybovat ze strany na stranu na své polovině nebo skákat. Úkolem je, abyste balón odbyli takovým způsobem, aby ho plasmaball2soupeř na druhé straně nestačil zasáhnout a balón mu propadl na zem. V takovém případě se soupeři ubere energie. Jakmile má jeden z hráčů nulovou energii, druhý hráč vítězí. Rozdíl oproti klasickému volejbalu je v tom, že na odbytí balónu nemáte tři nýbrž nekonečně mnoho úderů. Můžete si tak připravovat pozici jak dlouho uznáte za vhodné, což však hodně ubírá na spádovosti hraní. Hrát můžete jak proti počítači, tak i vyzvat kamaráda.

Grafika je jednoduchá, ale poměrně zdařilá. Ve hře se nevyskytují žádné dekorativní prvky, krom lan okolo balónu a pozadí. Balón je nepřehlédnutelný a stejně dobře přehledné jsou také vámi ovládaná půlkruhy. Hratelnost je nic moc. Předchozí klasické volejbalové hry byly opoznání lepší. A to především z důvodu limitace počtu úderů na tři. V Plasma Ball tento limit padá a tím je velmi těžké dostat protivníka do potíží. Vzhledem k tomu, že balón létá také poměrně pomalu, hra je většinou velmi táhlá ablopper3 nudná. Tento neduh naštěstí může odstranit jiné nastavení gravitace, a také vylepšení úrovně počítačového protivníka. Často se však balón odráží dost podivně a o váš půlkruh se zasekává, což na hratelnosti rozhodně nepřidává. Celkově vzato mají předchozí klasické hlavové volejbálky o třídu lepší hratelnost než Plasma Ball. Plynulost hraní je slušná, i když ne bezchybná a poměrně solidní je také ozvučení.

Ve srovnání s předchozími volejbaly Plasma Ball prohrává. Grafika a ozvučení je důstojné, ale hratelnost už tak slavná rozhodně není. Kdyby se ubrala možnost nekonečného množství úderů, určitě by to hraní jenom přidalo. To jsou však pouhá kdyby, takže takto končí Plasma Ball na šedi průměru.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz