Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plasma Pong - vizuální hody

  12:00aktualizováno  9:09
Pakliže máte rádi pěkné a barevné grafické efekty, jste v případě Plasma Pong na správné adrese. Klasické zpracování Pongu totiž dostalo velmi povedený a abstraktní kabát.
70

Plasma Pong

Platforma: Freeware
Výrobce: Steve Taylor

Stáhnout

plasmapong1

Pokud dáváte přednost klasice v novém kabátu, zbystřete. Plasma pong je přepracovaným Pongem. A je přepracovaný opravdu hodně. Především upřednostňuje vizuální stránku, čímž mi hodně připomněl Particulation.

Před spuštěním si můžete vybrat hru proti počítači, zvolit souboj s kamarádem na jednom počítači (internetové hraní bohužel podporováno není), a nebo vyzkoušet speciální mód. Speciální mód je spíše než hrou ukázkou vizuálních možností celé hry. V klasické hře ovládáte desku a snažíte se protihráči vstřelit balónkem gól. Toho docílíte, pakliže míček zmizí za soupeřovou deskou. Jakmile se vám to podaří, postoupíte o jeden level výše. Soupeři jsou ve vyšších levelech pochopitelně rychlejší a plasmapong2hůře se porážejí. Když se podaří skórovat soupeři, ztratíte jeden z deseti životů. Balónek se od desek odráží, ale vaší hlavní silou je vypouštění barevného proudu, kterým tlačíte míček na soupeřovu stranu. Můžete také na chvíli přisát balónek na vaši desku, nabít plazmovou vlnu a následně ji odpálit. Abyste mohli této vymoženosti využívat, musíte mít nabitou energii. Info včetně počtu životů a aktuálním levelu vidíte na přehledné horní liště hrací plochy.

Grafika je opravdu výborná. Pakliže očekáváte pouze dvě fádně zpracované destičky a šedý balón, budete velmi překvapeni. Plasma Pong je hrou založenou především na grafických kouzlech. Pluzující různobarevné vlny se všelijak prolínají nebo odtlačují; efekty při odpálení míčku jsou vynikající. Vizuální stránka je prostě pastvou pro oči. Hratelnost je o něco horší než grafika, ale pořád se jedná o velmi dobře odvedenou práci. Fyzikální model balónku je skvělý a ovládání jednoduché a bezproblémové. Body dolů bych odečetl za příliš časný nástup stereotypu. Přeci jenom celé hraní Plasma Pong je neměnné a v průběhu vyšších levelů na vás nečekajíplasmapong3 žádné novinky nebo vylepšení. Naopak plus si Plasma Pong zaslouží za velmi dobré ozvučení. Muzika se postupně s vyššími levely zrychluje a velmi dobře dotváří atmosféru.

Jestliže jste fandové klasického Pongu, neváhejte a stahujte Plasma Pong. Určitě nebudete litovat, neboť se jedná po vizuální stránce o výborně zpracovaný počin, který nepokulhává ani v hratelnosti či ozvučení. Jestliže však Pong příliš nemusíte, ještě se před stáhnutím rozmyslete, jestli by vás neměný koncept hry zabavil. I když byste Plasma Pong i tak měli vyzkoušet - alespoň pro jeho výbornou grafiku.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz